Plamienie w trakcie tabletek antykoncepcyjnych [Porada eksperta]

2017-02-14 9:46 dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Witam! Proszę o pomoc, zażywam tabletki antykoncepcyjne od kilku lat, ponad rok stosuje tabletki Lesinelle . Od dwóch miesięcy występują u mnie małe plamienia międzymiesiączkowe, natomiast w niedziele dostałam normalny okres z bólami podbrzusza i skrzepami krwi. Co to może oznaczać? Wizytę mam dopiero w czwartek. Proszę o pomoc.

Dzień dobry! Bez wizyty u ginekologa i badania USG niewiele można stwierdzić. Plamienia w trakcie zażywania antykoncepcji hormonalnej mogą mieć wiele przyczyn. Proszę spokojnie poczekać na wizytę u lekarza. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Lekarz specjalista-położnik Ursynowskiego Centrum Zabiegowego i Poradni Ginekologiczno-Położniczej SPZOZ Warszawa-Ursynów, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz redaktor działu Nauka i dydaktyka kwartalnika „Położna. Nauka i praktyka” PZWL. Przyjmuje w Centrum Medycznym Polmed.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE