Brak miesiączki, test negatywny [Porada eksperta]

2017-02-14 13:03 dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Witam serdecznie. Nie pojawia się u mnie okres. 30 stycznia upadłam na głowę, miałam ja mocno zbitą, potwierdzone przez lekarza, ponieważ trafiłam na SOR tego samego dnia z podejrzeniem wstrząsu mózgu. Okres powinnam mieć 2 lutego. Do dnia obecnego go nie mam. Poprzedni okres miałam od 31 do 3 stycznia. Mam chłopaka, lecz nie współżyjemy, nasze bliskości kończą się na wspólnych pieszczotach. Nawet nigdy nie doszło do wtrysku u mojego chłopaka. Koleżanki mimo wszystko namówiły mnie, bym zrobiła test ciążowy wyszedł negatywny. Czy mój brak okresu może być spowodowany mocnym upadkiem na głowę i związanym z nim stresem?

Dzień dobry! Każdy stres, a ani wypadek był stresem dla organizmu, może zablokować owulację, a tym samym opóźnić miesiączkę. Proszę spokojnie dochodzić do zdrowia i na razie czekać. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Lekarz specjalista-położnik Ursynowskiego Centrum Zabiegowego i Poradni Ginekologiczno-Położniczej SPZOZ Warszawa-Ursynów, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz redaktor działu Nauka i dydaktyka kwartalnika „Położna. Nauka i praktyka” PZWL. Przyjmuje w Centrum Medycznym Polmed.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE