Kiedy mogę wykonać test ciążowy? [Porada eksperta]

2017-02-13 21:14 dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Witam serdecznie. Zrobiłam 5 testów ciążowych, które potwierdziły ciążę. W 6 tygodniu według moich obliczeń pojawiła się krew jak przy miesiączce (bardzo jasna, bez skrzepów i bólu). Krwawiłam 4 dni, od wczoraj jest czysto. Żaden lekarz nie chce mnie zbadać (mieszam w Szwecji), każą czekać. Nie wiem teraz, czy było to poronienie czy może niegroźne krwawienie. Kiedy mogę powtórzyć test ciążowy, aby upewnić się, czy nie doszło do poronienia?

Dzień dobry! Proponuję wykonać badanie b-HCG z krwi. Jego wynik dokładnie będzie wskazywał czy ciąża rozwija się prawidłowo (podwojenie wyniku co 2 dni) czy doszło do poronienia (obniżone wyniki z tendencją spadkową). Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Lekarz specjalista-położnik Ursynowskiego Centrum Zabiegowego i Poradni Ginekologiczno-Położniczej SPZOZ Warszawa-Ursynów, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz redaktor działu Nauka i dydaktyka kwartalnika „Położna. Nauka i praktyka” PZWL. Przyjmuje w Centrum Medycznym Polmed.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE