Antykoncepcja na pierwszy raz [Porada eksperta]

2017-02-14 9:49 dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Witam, Mam pytanie odnośnie antykoncepcji. Chciałabym maksymalnie zmniejszyć szanse zajścia w ciążę. Pierwszy dzień cyklu wypadał mi na 11.02. Mam zespół policystycznych jajników i przez ostatnie dwa cykle przyjmowałam lek duphaston na uregulowanie cyklu, gdyż wynosił nawet do 64dni. Podczas przyjmowania leku miesiączka występuje idealnie w terminie. Przede mną "ten pierwszy raz" 18.02/19.02 Wiec na hormonalną antykoncepcję za późno. Jakie mogę zastosować środki antykoncepcji dodatkowo oprócz prezerwatywy w celu uchronienia się przed niechcianą ciążą?

Dzień dobry! Oprócz prezerwatywy, może Pani zastosować żele lub pianki plemnikobójcze. Dodatkowo proszę pomyśleć o antykoncepcji hormonalnej w przyszłości. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Lekarz specjalista-położnik Ursynowskiego Centrum Zabiegowego i Poradni Ginekologiczno-Położniczej SPZOZ Warszawa-Ursynów, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz redaktor działu Nauka i dydaktyka kwartalnika „Położna. Nauka i praktyka” PZWL. Przyjmuje w Centrum Medycznym Polmed.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE