Ocieranie się penisem o pochwę a ciąża [Porada eksperta]

2017-02-14 14:25 dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Witam. Chciałbym zapytać się lekarza, jaka jest realna szansa zajścia w ciążę poprzez ocieranie się penisem o pochwę. Otóż raz zbliżyłem się tak z partnerką, nie było szansy, aby penis wszedł do środka. Po dwóch tygodniach od tego zbliżenia partnerka dostała okres który skończył się po 2 dniach. Po tych 2 dniach okresu i jeszcze kolejnym okresie znowu zbliżyłem się z partnerką w ten sam sposób. I chciałbym się dowiedzieć, jaka jest szansa, że partnerka mogła zajść w ciążę, i czy ten 2 dniowy okres może coś oznaczać. Chciałbym dodać, że partnerka już miała taką przypadłość z okresem.

Dzień dobry! W przypadku braku penetracji istnieje minimalna szansa wprowadzenia plemników do pochwy a tym samym zapłodnienia. Jeżeli Pana partnerka miesiączkuje regularnie, a sama miesiączka trwa 2-3 dni, prawdopodobnie taki stan jest dla niej fizjologiczny. Proponuję zastanowić się w przyszłości nad pewniejszą metodą antykoncepcji. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła

Lekarz specjalista-położnik Ursynowskiego Centrum Zabiegowego i Poradni Ginekologiczno-Położniczej SPZOZ Warszawa-Ursynów, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz redaktor działu Nauka i dydaktyka kwartalnika „Położna. Nauka i praktyka” PZWL. Przyjmuje w Centrum Medycznym Polmed.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE