Ciągła potrzeba masturbacji - co robić? [Porada eksperta]

2012-02-14 16:17

Jestem jeszcze młodym mężczyzną. Od ponad 20 lat ulegam masturbacji. Nigdy nie uprawiałem seksu z żadną kobietą. Uważam, że moje poczynania są patologiczne, gdyż robię to prawie codziennie po jednym razie, nawet wtedy gdy napięcie seksualne jest bardzo małe. Niezmiennym impulsem do onanizmu są stopy kobiet, na które zwracam uwagę prawie u każdej atrakcyjnej kobiety w świecie rzeczywistym, a także na zdjęciach w internecie. Takie obrazy są w mojej psychice wyraźnie utrwalone, a potrzeba onanizmu stała się natręctwem. Proszę mi poradzić, czy powinienem coś w tym zmienić? Czy też nie zmieniać w tym niczego? Czy powinienem udać się do psychologa lub seksuologa?

Porada psychologa seksuologa
Autor: Getty Images

Tego typu objawy mogą świadczyć o tym, iż jest Pan uzależniony od masturbacji. Nadmierne zainteresowanie stopami kobiety mogą świadczyć o tendencjach fetyszystycznych, kiedy to nietypowa rzecz lub część ciała staje się głównym obiektem seksualnym.

Brak jakiegokolwiek zaangażowania w związek z kobietą może oznaczać, iż z powyższych przyczyn nie potrafi Pan nawiązać prawidłowej relacji z kobietą, co zdarza się często u osób uzależnionych od seksu oraz u osób z tendencjami fetyszystycznymi.

Jeżeli chciałby Pan w przyszłości stworzyć związek z kobietą, to potrzebna będzie terapia, najlepiej u osoby, która jest zarówno psychologiem, jak i seksuologiem. 

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.