Dlaczego odczuwam niechęć do rozmów z rodziną? [Porada eksperta]

2014-04-18 1:26

Odczuwam niechęć do rozmowy z żoną i córką. Czym może być to spowodowane? Co robić?

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Trudno po tak krótkiej informacji stwierdzić jednoznacznie co się z Panem dzieje i czego tak właściwie dotyczy problem. Pana niechęć do rozmów z żoną i córką może mieć różne przyczyny i różne podłoże. Może np. wynikać z przemęczenia, przepracowania czy z długotrwałego stresu i przeciążenia organizmu. Jednocześnie może być to jeden z objawów depresji jeżeli np. niechęć do rozmów dotyczy szerszego grona ludzi.

Niechęć Pana do bliższych kontaktów z rodziną może wynikać z głębokiej frustracji, która jest przez Pana nieuświadomiona lub niezaspakajanych potrzeb. Jednocześnie aby zagłębić się w Pana problem potrzebna jest mi zdecydowanie większa ilość informacji, bardziej szczegółowych. Nim podejmie Pan jakiekolwiek kroki powinien Pan dokładnie się sobie przyjrzeć i zastanowić się w jaki sytuacjach lub momentach ta niechęć Pana do rozmów z rodziną się nasila. Wtedy dopiero można podjąć dalsze kroki. Pozdrawiam.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza