Nowa ciąża po porodzie [Porada eksperta]

2013-01-31 21:19
Porada ginekologa
Autor: Getty Images

Witam, Urodziłam już dwójkę dzieci. Teraz jestem 10 tygodni po porodzie. Po trzech tygodniach od porodu dostałam okresu (o ile można to tak nazwać), ponieważ krwawienie trwało około tygodnia, ale w kratkę: jeden dzień było, drugiego już nie. Do tej pory nie dostałam drugiego okresu. Nie miałam stosunku z partnerem, tylko petting, ale uważałam żeby nasienie nie dostało się do pochwy. Od około tygodnia czasem czuję przelewanie w brzuchu, takie jakby pękające bąbelki, mam wzdęcia i burczenie w brzuchu. Gdy trzymam dziecko na rekach, czasem na środku brzucha nad pępkiem, czuję jakby szybkie pukanie. Czy to może być ciąża? Jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia?

Na podstawie tego co Pani napisała, szansa na ciążę jest niewielka. Skoro ma Pani wątpliwości to należy wykonać test ciążowy i bez względu na wynik zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.