Niskie poczucie wartości i przemoc ze strony byłego męża [Porada eksperta]

2016-06-15 9:18 Bohdan Bielski

Mam niskie poczucie własnej wartości, mam czasem takie odczucie siebie, jakbym była gorsza od innych. Dzieje się to najczęściej, kiedy mój były mąż (jest alkoholikiem i mieszkamy razem) wrzeszczy na mnie i mnie wyzywa. Czuję się potem bardzo źle. W pracy czasem nie mogę przezwyciężyć strachu przed obowiązkami, szczególnie, kiedy mam kryzys.

Po pierwsze powinna go Pani wyrzucić - w tym zakresie trzeba pójść np. do OPS, czyli Ośrodka Pomocy Społecznej w Pani miejscu zamieszkania i zapytać o Niebieską Kartę i możliwość eksmisji byłego męża, po drugie - zgłosić do psychoterapeuty w najbliższej poradni uzależnień, żeby uzyskać pomoc psychologiczną i nie dać się zniszczyć prześladowcy. Powodzenia!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE