Lęk przed dentystą [Porada eksperta]

2017-10-28 10:54 Bohdan Bielski

Od najmłodszych lat odczuwam lęk przed dentystą, co stanowi poważną przeszkodę w rozpoczęciu leczenia. Dentyści, których spotkałem wcześniej, niestety wzmocnili poczucie lęku przed następnymi wizytami.

Rozwiązanie jest proste - zmień dentystę. Możesz też poprosić o wykonanie potrzebnych zabiegów w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Wtedy w trakcie jednej wizyty masz wyleczone wszystkie zęby, a potem wystarczy dbać o higienę jamy ustnej i na kilkanaście lat będziesz miał spokój.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE