Mój chłopak cały czas gra w gry na komputerze [Porada eksperta]

2013-10-02 14:36

Dzień dobry! Jestem z chłopakiem już prawie 2 lata, nie przywiązywałam zbytnio uwagi do tego, że ma problem z graniem na komputerze, ale pojawiały się coraz częściej kłótnie o to, że wiecznie by siedział przed komputerem. Nigdzie nie chce wyjść, wiecznie aby po pracy komputer już zauważyłam, że ja schodzę na drugi plan. Znajomi już sami stwierdzili, ze coś jest nie tak, bo wiecznie aby by grał. Kiedy rozmawiam z nim na ten temat to zaraz wpada w agresje wyzwiska podnosi już rękę na mnie, więc pomyślałam, że spróbuję w formie żaru z nim porozmawiać, ale też to nic nie dało. Przez niego nawet pokłóciłam się z moją najlepszą przyjaciółką, która teraz ze mną nie gada, mam wrażenie że nasz związek się rozpada przez jego granie. Proszę o pilną poradę jak z nim rozmawiać, bo nie mam pojęcia, jak już do niego podejść. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.

Porada psychologa
Autor: Getty Images

Witam, Poniżej wypisałam istotne informacje dotyczące tego, w jaki sposób pomóc osobie uzależnionej od komputera czy Internetu:

- Program terapeutyczny jest podobny do leczenia uzależnienia od alkoholu, hazardu.

- Ogólnopolski telefon zaufania – uzależnienia behawioralne – 801-889-880 (telefon czynny codziennie od godz. 17.00-22.00),

- Polecam stronę internetową www.uzaleznieniabehawioralne.pl. Na tej stronie znajdzie Pani informacje na temat objawów uzależnienia od komputera, wyszukiwarkę ośrodków pomocy w swoim miejscu zamieszkania oraz możliwość skorzystania z poradni online.

- Ważnym problemem w udzieleniu pomocy osobie uzależnionej jest skłonienie jej do pójścia do specjalisty. Działania, które skłaniają osobę uzależnioną do poproszenia o pomoc i pójścia do specjalisty nazywamy INTERWENCJĄ WOBEC OSOBY UZALEŻNIONEJ. Polecam przeczytać książkę Vernona E. Johnsona „Interwencja: jak pomóc komuś, kto nie chce pomocy". Tam znajduje się wiele cennych wskazówek: jak skłonić osobę uzależnioną do skorzystania z pomocy, w jaki sposób rozmawiać z nią o tym o problemie, jak pomóc zobaczyć osobie uzależnionej szkodliwość uzależnienia. Należy jednak pamiętać, że niewiele możemy zrobić, dopóki osoba uzależniona sama nie podejmie decyzji o leczeniu i szukaniu pomocy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta