Przerost trzeciego migdałka u dziecka [Porada eksperta]

2013-04-03 0:07

Witam. Córka ma problemy w poprawnym wypowiadaniu niektórych słów np. zamiast marchewka - córka mówi marfetka, wioletta - mówi bioletta... mimo poprawiania dziecka i prośby o powtarzanie poprawnie słowa po chwili w pełnym zdaniu wypowiada je znów błędnie. Czasami jak chce coś powiedzieć powtarza początek zdania jakby się zapowietrzyła (np. Mamo czy mogłabym... mogłabym... czy mogłabym wyjść do koleżanki) Madzia ma od najmłodszych lat przerośniety trzeci migdałek. Nie choruje już na zapalenie oskrzeli. Czy te problemy o których piszę są spowodowane przerośniętym migdałkiem? Czy w tym wieku jest to normalne? Czy powinnam udać się do lekarza i jakiego?

Porada logopedy - pedagoga
Autor: Getty Images

Tak, problemy, które Pani opisuje mogą być związane z przerostem trzeciego migdałka. Warto udać się do laryngologa, żeby sprawdził jak duży jest przerost i czy konieczny będzie zabieg operacyjny. Przerośnięty migdał przyczynia się do zaburzeń artykulacyjnych oraz problemów z płynnym oddechem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza