Jak poradzić sobie z problemem z wysławianiem się? [Porada eksperta]

2015-04-22 10:17 Katarzyna Bąkowicz

Jako dziecko nie miałam problemów z wymową, ale jakoś rok temu zauważyłam, że coś się dzieje. Bardzo często mam tak, że kiedy mówię powtarzam kilka razy to samo słowo, przez co zapominam kolejnego słowa, zaczynam paplaninę i już nie potrafię dokończyć zdania. To jest naprawdę denerwujące, szczególnie kiedy mam powiedzieć więcej niż jedno zdanie. Niby w myślach mam ułożone słowa, ale ciężko mi je powiedzieć, bo zapominam albo nie potrafię ich wypowiedzieć. Co powinnam zrobić?

Objawy, które pani podaje są bardzo wieloznaczne. Sugerowałabym konsultację u psychologa oraz neurologa. Możliwe, że ten stan jest spowodowany napięciem nerwowym lub problemami neurologicznymi. Bez dokładnej diagnozy nie można dobrać ćwiczeń, ponieważ nie będą skuteczne. Najlepiej udać się do logopedy już po konsultacjach u wymienionych specjalistów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE