Poradnik ZdrowieDiabetolog › Pompa insulinowa

Eksperci radzą

Jolanta Mętrak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Prócz specjalizacji chorób wewnętrznych zajmuje się także fachowym odchudzaniem, przyjmuje w Centrum Medycznym DAMIANA i Poliklinice „Czajkowscy” w Piasecznie (ul. Kilińskiego 14).

Pompa insulinowa

Choruję na cukrzycę typu 1 od 2004 roku, mam 19 lat. Ile kosztuje pompa insulinowa i na czym polega jej użytkowanie?Czy mogę przejść z insuliny na tabletki? Aby mieć pompę trzeba przejść jakiś zabieg?

Skoro potrafisz korzystać z internetu, to dlaczego tak mało wiesz o swojej chorobie i jej leczeniu? Cukrzyca typu 1 może być leczona wyłącznie przy pomocy insuliny, więc tabletki nie są dla Ciebie. Pompy są różne, więc ich ceny też - od 4 do 10 tys., ale jest także najnowszy model pompy insulinowej za 17 tys. Można je kupować na raty, w kredycie, ale osprzęt do pompy miesięcznie kosztuje ok. 300 zł. Podłączenie pompy nie wymaga żadnego zabiegu, poza zmianą wkłucia co 3-4 dni, ale jej obsługa wymaga sporej wiedzy od pacjenta oraz częstych kontroli poziomów cukru.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.