Cukrzyca a potencja [Porada eksperta]

2013-04-08 15:23 Jolanta Mętrak

Mój mąż od 12 lat cierpi na cukrzycę. Ma 55 lat. Co najmniej od kilku lat nie uprawiamy seksu - problemy z erekcją. Czy możliwe jest skuteczne leczenie i wyleczenie?

Podstawową zasadą jest wyrównanie poziomów cukru do tzw. normoglikemii. Jeśli cukry są wysokie, dochodzi do uszkodzenia m.in. nerwów unerwiających naczynia, samych naczyń i do problemów z potencją. Jeśli problem jest długotrwały, a mąż nie ma schorzeń kardiologicznych (choroba wieńcowa, przebyty zawał), to proponuję wspomóc się preparatem na potencję np. Levitra 20mg, Viagra 50mg. Są to preparaty dostępne na receptę i lekarz leczący męża z pewnością mu to przepisze, jeśli zgłosi mu swój problem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Jolanta Mętrak

Prócz specjalizacji chorób wewnętrznych zajmuje się także fachowym odchudzaniem, przyjmuje w Centrum Medycznym DAMIANA i Poliklinice „Czajkowscy” w Piasecznie (ul. Kilińskiego 14).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE