Meridia [Porada eksperta]

2013-04-07 23:28
Porada diabetologa
Autor: Getty Images

Często w odpowiedziach na temat odchudzania doradza pani ten lek, a ja słyszałam wiele kontrowersyjnych wypowiedzi na jego temat. Chciałabym go spróbować (mam 26 lat, 168 cm wzrostu i ważę ok. 76 kg), ale planuję w najbliższym czasie ciążę. Czy nie ma do tego przeciwwskazań? Czy po stosowaniu tych tabletek trzeba odczekać? Do jakiego lekarza powinnam się wybrać, aby mi przepisał te tabletki?

Jeśli planuje Pani ciążę, to radzę nie stosować Meridii. W zasadzie, to nie ma konieczności "odczekiwania" po jej stosowaniu, ale czy można z taką precyzją zaplanować ciążę? (dziś biorę ostatnia tabletkę, a jutro zachodzę w ciążę). Lek jest przeze mnie polecany, ale nie we wszystkich wypadkach. Nie stanowi on zastępnika diety, czy wysiłku fizycznego. Poza tym nie dla każdego się nadaje. Osobiście mam wiele sukcesów u moich pacjentów stosujących Meridię. Jeśli tylko nie podaje się go "w ciemno", bez kontrolnych badań i dobrze zebranego wywiadu od pacjenta. W zasadzie lekarz każdej specjalności może przepisać Meridię.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Jolanta Mętrak

Prócz specjalizacji chorób wewnętrznych zajmuje się także fachowym odchudzaniem, przyjmuje w Centrum Medycznym DAMIANA i Poliklinice „Czajkowscy” w Piasecznie (ul. Kilińskiego 14).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.