Jestem za chuda [Porada eksperta]

2013-04-07 22:44

Moim problemem jest za niska waga ciała. Mam 162cm wzrostu i 45-47 kg. Zrobiłam wszystkie badania - wyszły wręcz idealnie. Jem dużo i mam apetyt, jednak to nic nie daje. Wszędzie jest napisane o odchudzających dietach cud i płakać mi się chce. Nikt otyłemu nie mówi "ale jesteś gruby", bo nie chce sprawić przykrości, a osobie chudej mówi się wprost o jej wadze. Kiedyś milczałam, potem płakałam, teraz odgryzam się. Ja chcę przytyć choć 5 kg! Żaden lekarz nie potrafi mi pomóc, robią mi badania, a potem mówią, że wszystko jest ok i żebym się zaakceptowała. To bez sensu przecież. Proszę o pomoc!

Dużo trudniej utuczyć chudego niż odchudzić grubasa. Poza wysokokaloryczną dietą nie znam innych dobrych metod. Powinna się Pani nauczyć liczyć kalorie, bo jedzenie "na oko", że jest dużo, czasem może być złudne. Dobrze jest tę dietę połączyć z siłownią i pod okiem fachowca "od ćwiczeń" poprawić swoją chudą sylwetkę, zdobywając masę mięśniową (przybędzie kilogramów, bo mięśnie są cięższe niż tłuszcz).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Jolanta Mętrak

Prócz specjalizacji chorób wewnętrznych zajmuje się także fachowym odchudzaniem, przyjmuje w Centrum Medycznym DAMIANA i Poliklinice „Czajkowscy” w Piasecznie (ul. Kilińskiego 14).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.