Poradnik ZdrowieInternista › Małopłytkowość krwi

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Małopłytkowość krwi

U mojej dziesięcioletniej siostrzenicy lekarze stwierdzili małopłytkowość krwi. Czym ona jest, skąd się bierze i jak się ją leczy?

Witam,
Krew składa się z osocza (płyn) i elementów morfotycznych (struktury stałe). Do elementów morfotycznych należą krwinki czerwone, białe oraz płytki krwi. Ilość ich waha się między 200 a 400 tysięcy, gdy ilość płytek krwi spada poniżej 200 tysięcy mówimy o małopłytkowości. Stan ten może pojawić się w przebiegu pewnych schorzeń – mówimy o małopłytkowości objawowej lub w niektórych przypadkach przyczyna jego jest nieznana. Leczenie zależy więc od tego czy jest znana przyczyna czy jest to małopłytkowość samoistna – odpowiedzi na to pytanie może udzielić lekarz prowadzący siostrzenicę.
Pozdrawiam
Dr n. med. Krystyna Knypl

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.