Ulubione pozycje seksualne kobiet

2019-01-14 16:17

Ulubione pozycje seksualne kobiet - to temat, który powinien zaprzątać głowę wielu panom. Są bowiem pozycje seksualne, które ułatwiają kobiecie osiągnięcie orgazmu i dają jej większy komfort. Jakie więc pozycje w łóżku lubią kobiety? Okazuje się, że kobiety wcale nie pragną łóżkowych akrobacji, wysoko cenią za to możliwość kontroli, poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

Pozycje seksualne – ulubione pozycje seksualne kobiet
Autor: Getty Images Pozycja na jeźdźca jest jedna z ulubionych pozycji seksualnych kobiet, ponieważ daje im możliwość kontroli i poczucie bliskości.

Spis treści

  1. 1. Pozycja na jeźdźca
  2. 2. Pozycja misjonarska
  3. 3. Pozycja na łyżeczkę
  4. 4. Pozycja pieska
  5. 5. Pozycja kurtyzany
  6. 6. Pozycja z nogami na klatce piersiowej partnera
  7. 7. Pozycja śruby
  8. 8. Pozycja tylna z oparciem
  9. 9. Pozycja na odwróconą kowbojkę
  10. 10. Pozycja na krześle

Ulubione pozycje seksualne kobiet nie są specjalnie wymyślne. Panie cenią w nich swój komfort, bliskość partnerów, ale, co może niektórych zdziwić, lubią też w seksie dominować.

Brytyjska sieć sklepów kosmetycznych Superdrug przeprowadziła szeroko zakrojone badania na temat preferencji seksualnych zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pytania dotyczyły głównie układu partnerów podczas stosunku, ale również gry wstępnej czy urozmaiceń życia łóżkowego.

W badaniu wzięło udział prawie 1000 respondentów, 500 z Europy i 500 ze Stanów Zjednoczonych. Wyselekcjonowano tylko te osoby, które próbowały już wcześniej wszystkich pozycji zawartych w ankiecie. Badani musieli poukładać je od ulubionej do najmniej lubianej.

Wśród przedstawicielek płci pięknej pierwsze miejsce zajęła pozycja na jeźdźca. Kobiety argumentowały swój wybór możliwością kontroli, jakie daje takie ułożenie ciał partnerów. Generalnie kontrola była najczęściej podawana jako czynnik decydujący, tak w przypadku pań, jak i panów.

Jak wpływają na współżycie nowe pozycje seksualne?
Czy wiesz, że...

Jeśli chodzi o aktywności poza seksem, które najbardziej pobudzają kobiety, pierwsze miejsce zajęły zabawki erotyczne. Poza nimi uplasowały się teksty silnie nacechowane seksualnie, bielizna, a także... BDSM i wspólne oglądanie porno.

W ankiecie zapytano również o pozycję, która daje najwięcej poczucia bliskości z partnerem. Aż 60% respondentek wskazało klasyczną pozycję misjonarską. Co ciekawe, większość mężczyzn (52%) odpowiedziało na to pytanie dokładnie tak samo! Pozycje, które dla kobiet cechuje bliskość, to również wspomniany wcześniej jeździec (na drugim miejscu) oraz łyżeczka (miejsce trzecie).

Kobiety zwracają uwagę przede wszystkim na nastrój, jaki towarzyszy zbliżeniu, w tym na czułości i grę wstępną. Istnieją pozycje seksualne, które lubią kobiety, ponieważ te sprawiają im szczególną frajdę. Jeśli chcesz je zadowolić, po prostu musisz to przeczytać. Oto, czego w łóżku pragną kobiety.

Czytaj też: Sposoby na urozmaiconą grę wstępną, czyli jak pozbyć się rutyny w łóżku

1. Pozycja na jeźdźca

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

Kobiety kochają tę pozycję, ponieważ będąc nad partnerem, mają więcej kontroli nad rytmem i głębokością posunięć. Mężczyzna leży na plecach, a kobieta siedzi na nim przodem do niego. Może klęczeć lub kucać, a piersi znajdują się tuż nad partnerem. Jest to wyjątkowo przyjemna pozycja, ponieważ oboje partnerów znajduje się wyjątkowo blisko.

Pozycję na jeźdźca cenią sobie również panie, które lubią patrzeć na twarz partnera. A przy tym kobieta czuje pewną przewagę nad swoim kochankiem. Dla obojga stanowi to podniecający element. Kobieta może też kontrolować głębokość penetracji oraz jej rytm, zależnie od swoich preferencji. Mężczyzna z kolei ma wolne ręce. Może zatem z powodzeniem stymulować erogenne strefy partnerki: piersi, łechtaczka, szyję czy inne części ciała.

Czytaj też: Jak pieścić piersi, by kobieta przeżyła orgazm sutkowy?

2. Pozycja misjonarska

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

To jedna z ulubionych pozycji pań, ponieważ pozwala zachować bliskość z partnerem. Podczas penetracji można się pieścić, całować, a nawet przytulać. Poza tym pozycja misjonarska pozwala zachować kontakt wzrokowy. To także świetna opcja na początek stosunku, ponieważ pozwala stymulować przednie ujście pochwy, które jest szczególnie wrażliwe.

Jak używki wpływają na seksualność?

3. Pozycja na łyżeczkę

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

Pozycja na łyżeczkę, mimo że nie wygląda spektakularnie, obojgu partnerom daje bardzo dużo satysfakcji i jest nieoceniona, jeśli chodzi o stymulację punktu G.

Mężczyzna przytula swoją partnerkę od strony pleców, oboje mają lekko ugięte nogi. Gdyby spojrzeć na nich z lotu ptaka, kształt ich ciał przywiódłby na myśl właśnie łyżeczki z kuchennej szuflady. On wchodzi w nią od tyłu i to on jest stroną dominującą w tym układzie. Podtrzymując partnerkę za biodro, może sterować kątem penetracji. Ale kiedy się zmęczy, to jego kochanka może przejąć inicjatywę.

Może bardziej przytulić się do niego plecami lub przeciwnie, odchylić mocno do przodu, a ruchami bioder doprowadzić do orgazmu, zarówno jego, jak i siebie, bowiem pozycja na łyżeczkę nie ma sobie równych, jeśli chodzi o stymulację punktu G. Stąd też jest jedną z ulubionych pozycji kobiet.

Czytaj również: 9 rodzajów orgazmu: pochwowy, łechtaczkowy, sutkowy, nocny, tantryczny

4. Pozycja pieska

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

Pozycja na czworaka, zwana również pozycją na pieska, to jedna z najbardziej znanych i najczęściej preferowanych pozycji wśród aktywnych seksualnie par. Lubią ją panowie, ponieważ zapewnia im dominację, ale przynosi ona wiele korzyści także ich partnerkom.

Kobieta układa się w pozycji na czworaka i pozwala, by partner znajdujący się w pozycji klęczącej współżył z nią od tyłu. Jeśli chodzi o pozycje seksualne, jest to jedna z ulubionych pozycji pań. Wynika to z tego, że nie tylko maksymalnie stymuluje ona punkt G, ale też stanowi źródło doznań dla ścian pochwy oraz dla łechtaczki. Ręce partnera są wolne, dzięki czemu może śmiało użyć ich do pieszczenia partnerki, zajmując się jakąkolwiek inną częścią jej ciała.

Czytaj: Najlepsze pozycje seksualne do stymulacji łechtaczki

Głębokość penetracji w tej pozycji jest znacznie większa, dzięki czemu można osiągnąć znacznie wyższy poziom podniecenia. Wszystko zależy od szybkości i intensywności penetracji – w tym przypadku decyduje o niej partner. Co więcej, można urozmaicić tę pozycję klapsami czy namiętnymi pociągnięciami włosów (o ile oboje partnerzy mają na to ochotę).

Sprawdź: Co podnieca kobiety w łóżku? Jak być dobrym kochankiem?

5. Pozycja kurtyzany

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

Pozycja ta jest dla pań bardzo przyjemna, zwłaszcza w sytuacjach „z dreszczykiem emocji”. Jest bardzo wygodna i pozwala na kontakt wzrokowy z partnerem. Mężczyzna klęczy na podłodze, a kobieta siedzi na brzegu łóżka lub na krześle. Albo pan stoi, a pani siedzi na wyższej powierzchni, na przykład na biurku, na stole czy na blacie kuchennym.

Podczas stosunku kobieta może objąć nogami talię partnera. Pozycja kurtyzany umożliwia urozmaicone ruchy miednicy. Penetracja jest głęboka i pozwala intensywnie pieścić punkt G. Jest ona nieco bardziej męcząca niż inne pozycje, ale dzięki temu możemy się cieszyć seksem przez dłuższy czas.

6. Pozycja z nogami na klatce piersiowej partnera

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

Pozycja ta, nazywana pozycją rozkwitającego lotosu, pozwala znacznie głębiej i intensywniej stymulować punkt G partnerki. Dzięki temu może ona osiągnąć znacznie intensywniejszy orgazm.

Kobieta kładzie się na plecach, opierając nogi na klatce piersiowej partnera. Mężczyzna nadaje urozmaicony rytm penetracji, a źródłem dodatkowej przyjemności jest ruch jego jąder. Kobieta, mając wolne ręce, może pieścić partnera, bądź zająć się swoimi piersiami.

Za tymi pozycjami seksualnymi kobiety nie przepadają:

Pozycja szpilki. W tej pozycji seksualnej to mężczyzna decyduje o głębokości pchnięć i rytmie. Kobieta leży na plecach na brzegu łóżka, nogi ma zwrócone ku górze i opiera je o ramiona mężczyzny.

Pozycja kuferka. W tej pozycji kobieta kładzie się na plecach, ma lekko rozchylone nogi i zgięte kolana (stopy muszą dotykać pośladków). Partner kładzie się na partnerce i podpiera się na dłoniach. W tej pozycji kobiety szybko odczuwają ból nóg.

Pozycja robaczka. Kobieta siada tyłem do partnera, następnie pochyla się do przodu, przenosząc ciężar swojego ciała na ręce. Ta pozycja seksualna jest szczególnie niewygodna dla kobiet, które mają słabe ręce. W tej pozycji mężczyzna decyduje o intensywności i rytmie stosunku.

7. Pozycja śruby

Jeśli istnieją pozycje seksualne ułatwiające kobietom osiągnięcie orgazmu, ta jest jedną z nich. Kobieta kładzie się na plecach na skraju łóżka i rozciąga nogi tak, aby jej ciało przypominało literę „L”, tułów znajduje się na boku. Mężczyzna natomiast stoi lub klęczy (zależnie od wysokości łóżka). Pozycja ta pomaga lepiej dosięgnąć punktu G, a przy tym stymulować łechtaczkę zarówno poprzez pocieranie warg sromowych, jak i samą penetrację. Piersi kobiety znajdują się przed mężczyzną, a ponieważ ma on wolne ręce, może je swobodnie pieścić.

8. Pozycja tylna z oparciem

Kobieta stojąc opiera się łokciami o łóżko, biurko itd, mężczyzna stoi za nią i wchodzi w nią dość głęboko. Dla pań jest to dość wygodne rozwiązanie – mają podpórkę. Dla mężczyzn niesamowicie atrakcyjna opcja – mogą podziwiać kobiece pośladki i dotykać je dłońmi.

9. Pozycja na odwróconą kowbojkę

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

To kolejna pozycja, w której kobieta jest na górze i tym samym może kontrolować głębokość penetracji oraz tempo. Mężczyzna może pieścić jej piersi i łechtaczkę. Ma też dodatkową korzyść w postaci widoku kobiecych pośladków. W pozycji na odwróconą kowbojkę kobiecie stosunkowo łatwo utrzymać równowagę.

10. Pozycja na krześle

Pozycje seksualne
Autor: Getty Images

Mężczyzna siedzi na krześle, kobieta na nim. W trakcie penetracji mogą patrzeć na siebie, całować się, przytulać i pieścić. Mężczyzna może dotykać łechtaczki i piersi kobiety. Pozycja na krześle zapewnia bliskość i dodatkowe atrakcje. Ponadto jest dość wygodna dla obydwu stron.

Kompleks małego członka i żelazna łóżkowa zasada kobiet