Top 10 zabawek erotycznych, które rozbudzą twoje życie seksualne

2018-03-07 9:50

Zabawki erotyczne kupujemy coraz chętniej. Zaczynamy je traktować jako sposób na urozmaicenie życia seksualnego, a nie produkty, których kupowania trzeba się wstydzić. Nic dziwnego, że i na rynku zwiększa się liczba i różnorodność zabawek erotycznych, w użyciu których jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Zapoznaj się z naszym rankingiem najlepszych gadżetów urozmaicających życie seksualne.

Spis treści

  1. Zabawki erotyczne: 1. Kulki waginalne
  2. Zabawki erotyczne: 2. Masażer łechtaczki
  3. Zabawki erotyczne: 3. Wibratory i majtki sterowane elektronicznie
  4. Zabawki erotyczne: 4. Pierścień erekcyjny
  5. Zabawki erotyczne: 5. Podwójne dildo dla par
  6. Zabawki erotyczne: 6. Farbki do malowania ciała
  7. Zabawki erotyczne: 7. Żele stymulujące doznania
  8. Zabawki erotyczne: 8. Gadżety do zabawy w wannie lub pod prysznicem
  9. Zabawki erotyczne: 9. Jadalna bielizna
  10. Zabawki erotyczne: 10. Erotyczne gry planszowe
Od czego powinien zacząć się wieczorny seks? Ciekawa zasada seksuologów

Zabawki erotyczne, choć mogłyby się wydawać całkiem nowoczesnym gadżetem, towarzyszą ludzkości od co najmniej 2 tysięcy lat - w grobowcach pochodzących z czasów chińskiej dynastii Han archeologowie znaleźli sztuczne penisy, wyprodukowane z drewna, brązu i kości słoniowej. Prawdopodobnie zabawki erotyczne miały nieść przyjemność licznym konkubinom cesarza Han Gaozu.

Poniżej przedstawiamy listę top 10 zabawek erotycznych, które urozmaicą twoje życie erotyczne i zintensyfikują doznania. W galerii znajdziesz przykłady najpopularniejszych gadżetów wraz z opisem ich działania oraz ceną.

Zabawki erotyczne: 1. Kulki waginalne

Kulki waginalne (kulki gejszy) nowością na rynku zabawek erotycznych już nie są, ale zdecydowanie plasują się w czołówce najpopularniejszych gadżetów. Kulki trenują mięśnie dna miednicy i czynią pochwę bardziej elastyczną, przez co zwiększają przyjemność czerpaną z seksu. Kulki mogą być stosowane zarówno w czasie zabaw z partnerem, jak i samodzielnie - można je włożyć do pochwy i trenować mięśnie Kegla w sposób niezauważalny dla innych, np. podczas spaceru. Oprócz funkcji erotycznej, kulki waginalne pełnią również funkcję prozdrowotną - dzięki ćwiczeniu mięśni zapobiegają nietrzymaniu moczu i wypadaniu narządów rodnych.

Kulki waginalne występują w wersji pojedynczej - dla kobiet drobnych bądź początkujących - i w wersji podwójnej - dla kobiet, które używają ich od dłuższego czasu lub mają normalną lub tęższą budowę.

Czytaj też: Ćwiczenia mięśni Kegla dla mężczyzn na poprawę erekcji

Zabawki erotyczne: 2. Masażer łechtaczki

Większość masażerów łechtaczki można używać także podczas kąpieli - produkty są wodoodporne.

Nazywany również wibratorem łechtaczkowym. Nie wprowadza się go do pochwy, lecz pobudza łechtaczkę, wejście do pochwy i wargi sromowe z zewnątrz. Aby go włączyć, wystarczy nacisnąć jeden guzik. To bardzo mały gadżet erotyczny, które zmieści się w damskiej torebce. Niektóre z masażerów łechtaczki posiadają kształt dopasowujący się do kobiecego ciała tak, że można go nosić w majtkach. Urządzenie świetnie sprawdzi się podczas gry wstępnej.

Sprawdź też: Jak prawidłowo pieścić łechtaczkę?

Zabawki erotyczne: 3. Wibratory i majtki sterowane elektronicznie

To zabawka erotyczna idealna dla par, które na co dzień mieszkają w różnych miejscach. Wibratorem steruje się na odległość za pomocą specjalnych aplikacji ściąganych na telefon komórkowy. Mogą zapewnić kobiecie rozkosz bez względu na to, czy jej partner przebywa w drugim pokoju, czy na innym kontynencie. Istnieją również majtki dla pań zawierające specjalne elektroniczne masażery, sterowane przez Bluetooth.

Zabawki erotyczne: 4. Pierścień erekcyjny

Gadżet erotyczny dla pana, wzmagający doznania obojga partnerów. Złożony z dwóch otworów różnej wielkości i stożka stymulującego. Mężczyzna zakłada go na penisa przez mniejszy lub większy otwór, a do drugiego otworu wkłada stożek, który będzie stymulował łechtaczkę. Pierścień umożliwia dłuższą i intensywniejszą erekcję. Dostępne są również pierścienie z jednym otworem, zakładane u nasady członka, także przeznaczone do tego, by wzmocnić przyjemność obojga partnerów.

Czytaj też: Jak używać pierścienia erekcyjnego?

Zabawki erotyczne: 5. Podwójne dildo dla par

Te wyłącznie dla kobiet są już znane od dawna, nowością są wibratory dające przyjemność obu stronom. Mają dwa zakończenia: kobieta wprowadza do pochwy jego krótszą część, a dłuższa służy do stymulacji jej partnerki lub partnera, umożliwiając penetrację analną. Jednocześnie krótsza końcówka stymuluje łechtaczkę kobiety, która założyła dildo.

Zabawki erotyczne: 6. Farbki do malowania ciała

Wystarczy farbka i pędzelek, by na ciele partnera/partnerki narysować dowolne wzory, a później je z niego/niej zlizać. Farbki to oryginalny sposób na urozmaicenie gry wstępnej, często zawierają afrodyzjaki i feromony, na dodatek mają specjalne smaki, np. waniliowy, czekoladowy, truskawkowy.

Zabawki erotyczne: 7. Żele stymulujące doznania

Istnieje wiele rodzajów tego typu produktów, przeznaczonych dla zwiększania przyjemności pań, panów lub obojga partnerów. Wśród preparatów dla pań są żele do wmasowania w łechtaczkę, na którą działają na zmianę: rozgrzewająco, ochładzająco i łaskocząco. Żele zmniejszają też suchość pochwy i dyskomfort podczas seksu.

Te opracowane dla par najczęściej pachną owocami, czekoladą, zawierają substancje pobudzające, np. kofeinę, stanowią element aromaterapii. Są przeznaczone do stref intymnych lub całego ciała.

Czytaj też: Jaki lubrykant wybrać? Właściwości i rodzaje żeli intymnych

Zabawki erotyczne: 8. Gadżety do zabawy w wannie lub pod prysznicem

Jako gadżety do kąpieli sprawdzą się również olejki i balsamy erotyczne.

Zabawki erotyczne do igraszek w wodzie występują w wielu rodzajach - w wersji i codziennej, i mniejszej, dla podróżników. Istnieją specjalne masażery łechtaczki przeznaczone do stosowania w wodzie, aromatyczne herbaty do kąpieli (torebkę zanurza się w wodzie, a ta wypełnia się pachnącą esencją), uchwyty do zamontowania na ścianie, by wygodniej się o nią oprzeć podczas stosunku czy tampony do seksu, a nawet wibrujące gąbki. Jak widać, nie tylko w sypialni, ale i pod prysznicem czy w wannie nie musi być nudno.

Czytaj też:

Zabawki erotyczne: 9. Jadalna bielizna

Występuje w wersji dla kobiet i dla mężczyzn. Dla pań najczęściej pod postacią stringów i staników, a w wersji męskiej bokserek lub męskich slipów. Jadalna bielizna to nic innego jak małe pudrowe cukierki na gumce - ich zjadanie z miejsc intymnych zdecydowanie pobudzi i stronę jedzącą, i "zjadaną". Alergicy powinni jednak uważać, bo w cukierkach mogą znajdować się śladowe ilości glutenu.

Zabawki erotyczne: 10. Erotyczne gry planszowe

Moda na planszówki zawędrowała też to sypialni. Gier przeznaczonych dla dwojga jest całe mnóstwo. Najczęściej opierają się na wyrzucaniu kostką konkretnej liczby oczek i poruszaniu się po planszy ku mecie pod warunkiem, że wykona się konkretne zadanie. Zadaniom towarzyszą takie akcesoria jak kajdanki, opaski na oczy, piórka do głaskania itp.