Sprawdź, jakim jesteś kochankiem

Do oceny Twojej sprawności seksualnej posłuży iloraz seksualności SQ (Sexual Quotient) - odpowiednik powszechnie znanego ilorazu inteligencji IQ. Szczerze odpowiedz na 10 pytań, a przekonasz się, na jakim poziomie jest twoje życie seksualne.

Sprawdź, jakim jesteś kochankiem
Autor: Thinkstockphotos.com Do oceny Twojej sprawności seksualnej posłuży iloraz seksualności SQ (Sexual Quotient)

Test opracowała, we współpracy z firmą Pfizer, znana brazylijska seksuolog i psychiatra dr Carmita Abdo.

Dr Abdo wykłada w Instytucie Psychiatrii Wydziału Medycznego Uniwersytetu w São Paulo. Jest założycielką i koordynatorem generalnym ProSex - multidyscyplinarnego projektu studiów nad seksualnością, wykorzystującego badania psychiatrów, psychologów, urologów, ginekologów Szpitala Klinicznego Uniwersytetu w São Paulo. 

W 2003 i 2008 r. koordynowała największe badania na temat seksualności, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w Brazylii. Najpierw zbadano około 7 100 osób, potem 8 200 ze wszystkich regionów kraju. Na podstawie tych badań powstały publikacje przedstawiające wielowymiarowy portret brazylijskich nawyków seksualnych.

Dr Abdo jest członkiem wielu liczących się międzynarodowych towarzystw seksuologicznych.

Kwestionariusz, który pomaga obliczyć iloraz seksualności, obejmuje 10 pytań. Dotyczą one gry wstępnej, jakości erekcji, orgazmu i satysfakcji ze stosunku seksualnego. Mężczyzna, wypełniając test, powinien brać pod uwagę aktywność seksualną w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Odpowiedzi oceniane są w skali od 0 do 5. Liczba punktów pomnożona przez 2 daje iloraz seksualności.

Aby dowiedzieć się, jakim jesteś kochankiem, odpowiedz na 10 pytań.

Sprawdź, jakim jesteś kochankiem

Pytanie 1 z 10
1.Czy twój popęd płciowy jest na tyle silny, abyś chciał zainicjować stosunek seksualny?

Jeśli wynik kwestionariusza jest niezadowalający, powinien to być sygnał np. do wizyty u lekarza specjalisty.

Kwestionariusz był punktem wyjścia do programu badawczego, który został przeprowadzony w wielu krajach, także w Polsce, wśród mężczyzn w wieku 35–75 lat. Z przeprowadzonych testów pod kierunkiem seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza wynika, że męski iloraz seksualności w Polsce wynosi 65,11 punktów (na 100 możliwych). Panowie w naszym kraju mają wg skali dr Abdo "letnie życie seksualne".