Sposoby na urozmaiconą grę wstępną, czyli jak pozbyć się rutyny w łóżku

2017-12-11 12:05

Gra wstępna nie musi stale wyglądać tak samo - wystarczy, że wypróbujecie pomysły na ciekawą, podniecającą grę wstępną dla niej i dla niego, a wasze życie erotyczne nabierze rumieńców. Jeśli wciąż kochacie się w podobny sposób, a seks nie daje już wam takiej satysfakcji jak dawniej - ten poradnik jest dla was. Odkryjcie, co znaczy zmysłowy dotyk i erotyczny masaż. Oto pomysły na ekscytującą grę wstępną.

Sposoby na urozmaiconą grę wstępną, czyli jak pozbyć sie rutyny w łóżku
Autor: thinkstockphotos.com Gra wstępna powinna rozpalić wasze zmysły. Receptą na nudę w łóżku może być erotyczny masaż.

Spis treści

 1. Gra wstępna krok po kroku: wspólna kąpiel
 2. Gra wstępna krok po kroku: masaż erotyczny (wskazówki dla niej)
 3. Gra wstępna krok po kroku: delikatne, ale stanowcze pieszczoty
 4. Gra wstępna krok po kroku: pobudzające pieszczoty
 5. Odpowiedni nastrój - warunek udanej gry wstępnej
 6. Gra wstępna krok po kroku: masaż całego ciała (wskazówki dla niego)
 7. Techniki masażu erotycznego

Gra wstępna powinna wyostrzyć wasze zmysły, aby doznania płynące z seksu były jeszcze głębsze i bardziej satysfakcjonujące. Jeśli wasze życie erotyczne straciło barwy i szukasz pomysłów na urozmaiconą grę wstępną, antidotum na to może być erotyczny masaż. Jest on chwilą prawdziwego relaksu, pozwala się odprężyć i zapomnieć o kłopotach w pracy czy zbliżającym się malowaniu mieszkania. Wędrówka dłoni po nagim ciele uwalnia od bólu i nerwowego napięcia. Podnieca i zaprasza do wspaniałego seksu, który nie tylko wzmacnia więź między partnerami, ale też służy zdrowiu.

Poznaj pomysły na ciekawą grę wstępną krok po kroku dla niej i dla niego.

Gra wstępna krok po kroku: wspólna kąpiel

Pogrążenie się we wspólnej kąpieli uspokaja i stabilizuje niektóre istotne organy i pomaga osiągnąć stan relaksu, tak więc wspólna kąpiel z ukochaną osobą jest idealnym wstępem do uprawiania seksu. Uwaga, jaką poświęcacie nawzajem swoim ciałom, pogrąża was oboje w głębokim poczuciu bezpieczeństwa i intymności. Rozluźnij się i pozwól partnerowi na poświęcenie uwagi i badanie twojego mokrego ciała dłońmi i wzrokiem. Mydląc cię i pocierając czule, może wywołać u ciebie dreszcz i delikatne podniecenie zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Czytaj też: Jak kochać się w wannie? Gra wstępna i pozycje do seksu w wannie

Gra wstępna krok po kroku: masaż erotyczny (wskazówki dla niej)

Kolejnym punktem gry wstępnej powinien być zmysłowy masaż. Najpierw usiądź za partnerem i powoli uciskaj dłońmi jego ramiona i kark, następnie opuszkami palców delikatnie zakreślaj kółeczka na skórze głowy, tuż pod włosami i na skroniach. Gdy poczuje się odprężony, niech położy się na brzuchu. Usiądź na nim, by poczuł na sobie dotyk twoich ud. Zmysłowo, powoli przeciągnij dłońmi kilka razy po jego udach i łydkach. Teraz wymasuj nogi i pośladki. Tym ostatnim poświęć więcej starań, bo panowie bardzo to lubią. Nie tylko ugniatanie, ale też podszczypywanie, klepanie, a nawet mocniejsze klapsy. Przejdź do pleców. Uciskaj i głaszcz je - im wyżej, tym mocniej. Całe dłonie przesuwaj od barków do pośladków, na koniec kilka razy przeciągnij palcami po bokach i przytul się całym ciałem do jego pleców.

Gra wstępna krok po kroku: delikatne, ale stanowcze pieszczoty

Kiedy gra wstępna wejdzie w kolejną fazę i partner poczuje przypływ podniecenia, niech się odwróci. Nadeszła pora na klatkę piersiową. Znów przeciągnij parę razy wzdłuż boków, kierując się ku pachom i wewnętrznej stronie ramion. Teraz przejdź w stronę brzucha (w tym miejscu najlepsze są ruchy koliste), zataczaj kręgi, coraz to bardziej zbliżając się do strefy intymnej. Ale zanim przyjdzie na nią pora, zajmij się stopami, aby wystudzić trochę jego miłosny zapał. Są niezwykle wrażliwe na dotyk! Ruchy twoich dłoni powinny być zmysłowe, ale stanowcze. Zacznij od palców, masuj wszystkie po kolei. Rytmicznie uciskaj też skórę pomiędzy nimi. Na wewnętrznej stronie stopy zataczaj palcem kółeczka. Oprzyj ją teraz na swoich piersiach i uciskaj poniżej kostki, tuż nad piętą. Tu właśnie znajdują się punkty erogenne, a zatem partner znów może poczuć przypływ pożądania. Przesuwaj więc teraz dłońmi wzdłuż łydek, coraz wyżej, tam gdzie rodzi się jego rozkosz. Masuj powoli i z wyczuciem, tak jak to lubi najbardziej.

Zrób to koniecznie

Do masażu najlepsza jest zwykła oliwka dziecięca albo oliwa z pestek winogron. Warto ją jednak wzbogacić kilkoma kroplami aromatycznego olejku. Zazwyczaj są to koncentraty, stosuje się je więc tylko po rozcieńczeniu - 1 kropla olejku na 1 łyżkę oliwy.

Olejki lemongrasowy, z drzewa sandałowego, kwiatu muszkatołowca działają podniecająco, zwłaszcza na panów. Kobiety pobudza bargamotka, jaśmin, pomarańcza i ylang-ylang. Uspokajające działanie mają olejki różany, szałwiowy, geraniowy, lawendowy.

Gra wstępna krok po kroku: pobudzające pieszczoty

Rozprowadź na dłoniach niewielką ilość olejku, by nabrał temperatury ciała. Najpierw ułóż dłonie obok siebie, z lekko rozpostartymi palcami i delikatnie głaszcz ciało. Ruchy powinny być jednak zdecydowane. Potem stopniowo zwiększaj nacisk. Ugniataj mięśnie całą dłonią, tak jak ugniata się ciasto. To likwiduje napięcia wewnętrzne, pobudza krążenie oraz przyspiesza usuwanie z organizmu toksycznych związków. Istotne są też koliste ruchy kciuków, bo w ten sposób pobudza się poszczególne punkty na skórze. Ważne, by wciąż zmieniać siłę nacisku i technikę.

Nie uciskaj bezpośrednio kręgosłupa, pozostaw to raczej wykwalifikowanym masażystom! Plecy i barki masuj solidnie, bo tam “gromadzą się” stresy całego dnia. Dolna część pleców, tuż nad pośladkami, oraz punkty po obu stronach kręgosłupa to już strefa erogenna, zajmuj się więc tymi miejscami z należytą czułością. Uda i pośladki najpierw ugniataj mocniej, nawet pięścią, a części kostne na nogach i rękach tylko opuszkami palców, aby nie sprawiać bólu. Tyle samo czasu poświęcaj na każdą kończynę i pamiętaj, że ruchy dłoni powinny iść zawsze w kierunku serca. Jeśli chcesz, by masaż stał się wstępem do miłości, na zakończenie wzbogać doznania partnera, muskając jego skórę piórkiem, jedwabnym szalem lub choćby tylko własnymi włosami. Staraj się, by twoje dotknięcia opływały ciało ukochanej osoby niczym woda.

Czytaj też: Jak pieścić penisa ręką?

To ci się przyda

Odpowiedni nastrój - warunek udanej gry wstępnej

Poczekajcie, aż dzieci usną, zamknijcie drzwi do sypialni i wyłączcie telefon. Zapomnijcie o wszystkich niezałatwionych sprawach.

Zadbajcie o atmosferę: przyćmione światło, odprężająca, cicha muzyka. Pamiętajcie, żeby w pokoju było ciepło. Przygotujcie odpowiednie miejsce - może to być dość twardy materac albo rozesłane na podłodze koce przykryte prześcieradłem lub kąpielowym ręcznikiem. Niech partner ułoży się wygodnie i rozluźni mięśnie. Skoncentrujcie się wyłącznie na masażu. Nie rozmawiajcie, bo nadmiar słów psuje nastrój. Pozwólcie po prostu myślom swobodnie popłynąć w stronę przyjemnych doznań. I koniecznie zamieńcie się rolami - najpierw jedno masuje, potem drugie. To przecież przyjemność dla dwojga!

Gra wstępna krok po kroku: masaż całego ciała (wskazówki dla niego)

Usiądź tak, by partnerka leżąc, mogła opierać głowę o twoje uda. Zacznij od twarzy - opuszkami palców delikatnie pieść jej skórę, przesuwaj dłoń od nosa do ucha i wokół ust. Dotykaj płatków uszu, prowadź palce wokół małżowin. Masuj też całą głowę, tak jakbyś namydlał ją szamponem. Wsuń ręce pod jej plecy i płynnymi ruchami przesuwaj po karku, szyi i ramionach. Przejdź do dekoltu. Wódź dłońmi od jednego do drugiego ramienia, następnie skieruj je na mostek. Przesuwaj je w górę i w dół.

Potem kolistymi ruchami pogłaszcz brzuch, przeciągnij dłońmi po rękach oraz nogach i zajmij się stopami. Masuj wszystkie palce i wewnętrzną stronę, a potem jeszcze ujmij każdą stopę w dłoń i łagodnie kołysz przez parę minut. Po takiej chwili odprężenia niech partnerka położy się na brzuchu. Zacznij od pośladków. Płasko ułożonymi dłońmi przesuwaj wzdłuż i w poprzek, ugniataj, a nawet delikatnie podszczypuj. Masuj też plecy, a następnie znów przejdź do ud. Zewnętrzną ich powierzchnię traktuj mocniej, wewnętrzną zaś z delikatnością. Tu bowiem jest cała masa punktów erogennych. Masaż zakończ muskaniem ciała opuszkami palców (piórkowanie), ponieważ to podnieca i zachęca do dalszych doznań.

Techniki masażu erotycznego

 • Głaskanie: Stosujemy je zwykle na samym początku. Płasko ułożonymi dłońmi naciskamy dość mocno ciało i płynnymi, długimi ruchami przesuwamy po skórze. Działa to relaksująco, służy też równomiernemu rozprowadzeniu olejku.
 • Kółeczka: to ruch podstawowy, pomaga bowiem rozgrzać i rozluźnić mięśnie. Zataczamy koła położonymi płasko dłońmi lub samymi kciukami - wtedy nacisk jest silniejszy. Kółeczka kciukami wykonujemy na karku, plecach, ramionach i wewnętrznych stronach stóp.
 • Oklepywanie: są to klapsy otwartą dłonią. Doskonale wpływają na ukrwienie, ale nie wolno wykonywać ich zbyt mocno. To idealna technika do masażu silnie umięśnionych partii ciała, np. pośladków, ud, łydek.
 • Ugniatanie: wykonujemy je całą dłonią, kciukami (np. mięśnie po obu stronach kręgosłupa), kłykciami (np. barki, ręce, nogi, wewnętrzna strona stóp) lub pięścią (np. uda i pośladki). Wykonujemy ruchy jak przy wyrabianiu ciasta, stopniowo zwiększając siłę nacisku. Ugniatanie wspomaga krążenie.
 • Uciskanie: pobudza i rozgrzewa mięśnie. Chwytamy ciało całą dłonią, zaciskamy i rozluźniamy chwyt. Uważamy, żeby nie robić tego zbyt mocno! Wykonujemy przy tym ruchy okrężne, zgodne z kierunkiem wskazówek zegara.
 • Drapanie: robimy to delikatnie, a paznokcie są starannie spiłowane i nieostro zakończone. Wodzimy po skórze najpierw leciutko, potem coraz mocniej. Z góry na dół i odwrotnie. Najlepsze miejsce do tej techniki to pośladki.
 • Piórkowanie: doskonałe na zakończenie masażu, bo relaksuje i... podnieca. To subtelne muskanie ciała opuszkami palców. Trzeba jednak robić to z wyczuciem, by nie łaskotać partnera.
 • Skóra głowy: jest wrażliwa na erotyczny dotyk! Czubkami palców masujemy ją delikatnymi, kolistymi ruchami. Szczególnie czułe są miejsca u nasady włosów.
 • Czoło i skronie: masaż tych miejsc usuwa stres i nastraja do miłości. Trzeba go wykonywać czubkami palców od środka w kierunku skroni. Im dotyk jest subtelniejszy, tym efekt jest lepszy.
 • Uszy: zbiegają się tutaj zakończenia nerwowe, warto więc wodzić palcem wzdłuż małżowiny. Najsilniej unerwione są płatki uszu.
 • Usta: Są jednym z najwrażliwszych miejsc, a skóra jest tu tak delikatna, że wystarczą same muśnięcia opuszkiem palca. Szczególnie unerwiony punkt znajduje się na górnej wardze.
 • Szyja i kark: najwrażliwsze są jej boczne powierzchnie i miejsca u nasady włosów. Strefą erogennie czułą są zagłębienia nad obojczykiem. Masowanie ich opuszkiem kciuka daje uczucie podniecenia. Nie zaniedbujmy karku, okolicy kręgów szyjnych - głaszczmy ją, podążając w dół do strefy pomiędzy łopatkami.
 • Plecy: masowanie ich odpręża, a jednocześnie pobudza. Otwartymi dłońmi wykonujemy okrężne ruchy po obu stronach kręgosłupa. Możemy też wodzić palcem wzdłuż kręgosłupa - to powoduje wydzielanie endorfin (hormonu szczęścia), potrzebnych do osiągnięcia seksualnej satysfakcji. Miejsce w pobliżu kości ogonowej gładzimy samymi palcami, wykonując nimi na skórze kółeczka.
 • Ręce: bardziej unerwiona jest skóra wewnętrznej powierzchni ramion. Ale trzeba pamiętać, by masować obie ręce i od spodu, i z wierzchu, zawsze w kierunku serca. Erogennym miejscem są nadgarstki. W odległości dwóch palców poniżej przegubu dłoni znajdują się punkty seksualnej stymulacji. Warto więc uciskać je kciukiem przez kilka minut.
 • Piersi: to jedna z najważniejszych stref erogennych kobiety. Ich wrażliwość nie zależy od wielkości. Są bardzo delikatne, więc zbyt mocny ucisk może sprawić ból. Piersi ujmuje się od spodu i z boku, głaszcze, palcami kreśli się kółeczka. Uwaga na brodawki! Są niezwykle wrażliwe, więc nieumiejętny dotyk może sprawić ból.
 • Brzuch: na nim (trzy palce poniżej pępka) znajduje się punkt, w którym zgromadzona jest energia życiowa. Masujemy to miejsce otwartą dłonią, wykonujemy ruchy okrężne, w kierunku pachwin. Niektórzy mają na brzuchu tzw. łaskotki, dlatego techniki zbyt subtelne mogą się tu nie sprawdzić.
 • Wzgórek łonowy: to bardzo wrażliwa strefa. Tutaj więc dozwolone są tylko delikatne techniki masażu. Przyjemne jest głaskanie, zwłaszcza na granicy owłosienia.
 • Pośladki: nie są aż tak bogato unerwione, ale pośredniczą w przekazywaniu bodźców emocjonalnych. Sprawdzają się tu wszystkie techniki, najbardziej głaskanie, oklepywanie, ale też drapanie końcami paznokci.
 • Uda: przy erotycznym masażu zwracajmy szczególną uwagę na ich wewnętrzną powierzchnię. W ten sposób pobudza się bowiem zmysłowość dolnych partii ciała. Tutaj najlepiej sprawdza się pocieranie, kreślenie kółek, muskanie dłonią. Masując, kierujmy się w stronę pachwin. Uwaga na zgięcia pod kolanami - skóra jest tu wrażliwsza, można ją więc tylko muskać.
 • Stopy: ich masowanie odpręża, ponieważ uwalnia zablokowaną energię, ale także daje uczucie rozkoszy. Grzbiet i wewnętrzną powierzchnię stóp uciskamy, ugniatamy, palce lekko pociągamy. Dotyk nie powinien być jednak zbyt subtelny, gdyż może łaskotać.

miesięcznik "Zdrowie"