EROTYCZNY język ciała i zmysłów czyli jak poznać, że ONA/ON CHCE

2015-07-29 12:36

Podobno kobiecie wystarczy poznać jednego mężczyznę, żeby już wiedzieć, jak mogą zachować się wszyscy inni. Mężczyzna może poznać wiele kobiet, a i tak nie będzie potrafił odczytywać sygnałów, jakie wysyła jedna kobieta. A, jak twierdzi światowej sławy specjalistka od komunikacji międzyludzkiej, Leil Lowndes, z ukrytymi sygnałami seksualnymi (USS) jest tak, jak z literami alfabetu: trzeba je znać, żeby móc portem biegle czytać. Tymczasem zaledwie 1 na 30 mężczyzn potrafi rozpoznawać (niektóre!) sygnały seksualne, które mogą świadczyć o tym, że kobieta ma ochotę na seks.

EROTYCZNY język ciała i zmysłów czyli jak poznać, że ONA/ON CHCE
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

 1. Ukryte sygnały seksualne wysyłane przez kobietę
 2. Ukryte sygnały seksualne wysyłane przez mężczyznę

Oczywiście panowie ukryte sygnały seksualne wysyłają kobietom, choć są one dużo uboższe. Cóż, ich język nie jest szczególnie bogaty. Na co więc powinni zwracać uwagę, gdy nie są pewni, czy ona chce? I, co istotne, jakie wysyłać, aby ją/jego zdobyć... Oto przykłady najbardziej oczywistych sygnałów – wysyłanych i przez kobiety, i przez mężczyzn.

Ukryte sygnały seksualne wysyłane przez kobietę

 • źrenice się powiększają, przez co oczy wydają się bardziej wyraziste, bardziej lśniące. Seksuolodzy tłumaczą to w ten sposób, że kobieta zainteresowana seksem chce wyrazić swoją większą otwartość na nowe doznania, większą ich ciekawość, co wyraża się powiększeniem źrenic. Jednocześnie zwiększa się częstotliwość poruszania rzęsami.
 • nos staje się bardziej ruchliwy, przybiera czerwonawy odcień, co jest związane z szybszym krążeniem krwi i rozszerzeniem naczyń krwionośnych, również na nosie.
 • szyja wydłuża się, wygina, przybiera łabędzi kształt. Kobieta może jej dotykać, głaskać, pocierać skórę na szyi opuszkami palców, przeciągać dotyk aż do karku i linii włosów, co dla mężczyzn jest niezwykle zmysłowym odruchem. Seksuolodzy uważają, że odsłanianie szyi i karku może być sygnałem mówiącym „poddaję się, chcę być cała twoja”.
 • piersi unoszą się, nabrzmiewają – objętość każdej z nich może się zwiększyć nawet o ok. 25 proc.! Jeśli chcesz zwrócić jego uwagę, załóż bluzeczkę, która pozwoli mu łatwiej zauważyć, jakie masz wobec niego zamiary...
 • ręce stają się cieplejsze. Tak, tak, nawet dłonie mogą sporo powiedzieć. Jeśli stają się bardziej ciepłe, jakby nieco pulchniejsze, może nawet lekko wilgotne, to jest to zachęta do dalszych kroków.
 • pupa, podobnie jak piersi, unosi się, sprawia wrażenie większej. Najlepiej jest to widoczne podczas ruchu. Również sposób kołysania pośladkami, poruszania biodrami może być ważnym sygnałem. Jeśli kobieta porusza się z wdziękiem, jeśli lekko kołysze biodrami, a tym samym pośladkami, z pewnością zwróci jego uwagę. I nie ma znaczenia, czy są to pośladki w kształcie jabłuszka, gruszki czy melona.
 • włosy – mogą być potężną kobiecą bronią. Kobieta, która przeczesuje je palcami, nawija sobie kosmyki na palce, lekko je przygryza, wiąże w koński ogon, by za chwilę je rozpuścić – z pewnością wie, co robi. Przeczesywanie palcami włosów oznacza, że ona ma zamiar nawiązać z tobą bliższy kontakt, nie tylko seksualny. Zbieranie włosów w węzeł i rozpuszczanie ich podczas rozmowy sygnalizuje, że ona chciałaby sprawdzić, czy istotnie jesteś tak świetnym kochankiem, na jakiego wyglądasz.
 • stopy – zakładanie nogi na nogę i oplątywanie stopą jednej nogi łydkę drugiej sygnalizuje spore zainteresowanie mężczyzną. Jeśli zaś co jakiś czas będziesz rozplątywać nogi, lekko je rozsuwać, by po chwili znowu splątać, dasz mu jeszcze bardziej oczywisty sygnał.

O zainteresowaniu kobiety seksem może ponadto świadczyć:

 • zwilżanie warg, przesuwanie po nich czubkiem języka, przez co stają się wydatniejsze, wilgotne. Nieco półotwarte są obietnicą łóżkowych eksperymentów.
 • kołysanie stopą (pokazywanie stopy), zsuwanie, niby niechcący, ramiączka bluzki czy sukienki
 • gładzenie się po ramionach
 • sprawdzanie na jego zegarku, która jest godzina
 • usuwanie nieistniejącego włosa z jego koszuli czy marynarki
 • podsuwanie mu miseczki z orzeszkami
 • ocieranie się (także niby niechcący) o niego w windzie

– te zachowania również należą do kobiecego erotycznego abecadła.

Ukryte sygnały seksualne wysyłane przez mężczyznę

 • oczy: lekko je mruży, patrząc prosto w twoje oczy – to znak, że nie jesteś mu obojętna. Bo jeśli ucieka wzrokiem, kieruje wzrok w lewo lub w prawo, to nie łudź się, raczej nie masz u niego szans. A jeśli co jakiś czas pociera oko lub oczy dłonią, jest jeszcze gorzej: chciałby jak najszybciej się od ciebie uwolnić. U mężczyzn, podobnie jak u kobiet, ochotę na seks znamionują powiększające się źrenice.
 • nos: porusza nim tak, jak robi to królik, jego nozdrza mocno pracują. W ten sposób daje ci znak, że marzy mu się seks z tobą. Natomiast jeśli od czasu do czasu pociera nos ręką, jest dokładnie przeciwnie, jesli nawet w tym momencie ma ochotę na seks, to nie z tobą.
 • nogi: lekko je rozstawia, nieznacznie uginając. To ma być sygnał, że zaprasza cię do wspólnej zabawy. Wiadomo, jakiej... Jeśli do tego szerzej otwiera ramiona, sygnalizuje, że czym prędzej powinnaś się w nich znaleźć.
 • plecy: lekko zaokrągla i pochyla, co ma oznaczać, że chce mieć cię tylko dla siebie. I zarazem jest to zapowiedź niezwykłych doznań erotycznych.
 • włosy: mierzwi je, przeczesuje, niby nieświadomie, ale w gruncie rzeczy wie, co chciałby ci zaproponować, tylko nie wie, w jakiej formie to zrobić.
 • biodra: wysuwa je do przodu, jednocześnie zatykając palce za szlufki spodni. To tzw. pozycja koguta – on chce ci pokazać, jakim świetnym jest kochankiem i jak najszybciej gotów tego dowieść. Teraz już tylko od ciebie będzie zależało, czy podejmiesz to wyzwanie.

Ponadto, jeśli on jest tobą zainteresowany, może: podnosić rękę do szyi i poprawiać krawat bądź kołnierzyk koszuli, strzepywać pyłek (na ogól nie istniejący) z koszuli, poprawiać guziki, przygładzać spodnie. Ochotę na seks w jego przypadku może też sygnalizować głębszy, niższy głos.

Jeśli więc USS już przestały być sygnałami ukrytymi, pora na dalsze kroki...

Ważne

Niektóre erotyczne sygnały są charakterystyczne dla niektórych nacji. I tak np. Włosi, aby pokazać, że mają chęć na seks z kobietą, zakładają dżinsy... wytarte w kroku. To i tak nic w porównaniu z sygnałami, jakie wysyłali mężczyźni w XV czy XVI w. - wyruszając na swoje męskie podboje, zakładali spodnie z watowanym woreczkiem nakrocze. Im większy woreczek, tym większe miał znamionować atrakcje i stanowić większą zachętę. Podobno taki sygnał działał „bez pudła”...