Pierścień erekcyjny - jak działa i jak go używać?

2018-06-25 11:32

Pierścień erekcyjny to gadżet erotyczny, który służy wydłużeniu erekcji. Choć przeznaczony jest dla mężczyzn, wzmacnia seksualne doznania obojga partnerów, zwłaszcza jeśli posiada element stymulujący łechtaczkę. Przeczytaj, jak właściwie dobrać pierścień erekcyjny i jakie modele są dostępne na rynku.

Pierścień erekcyjny, czyli co warto wiedzieć o tym gadżecie erotycznym
Autor: thinkstockphotos.com Pierścień erekcyjny jest zakładany przez mężczyzn, ale wzmacnia doznania seksualne obojga partnerów.

Spis treści

 1. Pierścień erekcyjny - jak działa?
 2. Pierścień erekcyjny - rodzaje
 3. Pierścień erekcyjny - jak używać?
 4. Pierścień erekcyjny - cena
 5. O czym trzeba pamiętać, korzystając z pierścienia erekcyjnego?

Pierścień erekcyjny (nazywany również pierścieniem na penisa, cockringiem lub c-ringiem) wydłuża erekcję - producenci zachwalają, że nawet do 20 minut. Użytkownicy tego gadżetu nie zawsze to potwierdzają, ale zgodnie twierdzą, że wzwód trwa dłużej.

Mężczyźni kupujący pierścień erekcyjny nie tylko chcą poprawić czas stosunku seksualnego, ale i jego jakość. Jak wynika z raportu prof. Zbigniewa Izdebskiego "Seksualność Polaków 2017", aż 40 procent panów twierdzi, że mężczyzna, który ma kłopoty z erekcją, jest niepełnowartościowy. W przypadku kobiet wskaźnik ten wynosi mniej - 31 procent. Kwestia męskiej sprawności seksualnej jest więc dla samych mężczyzn bardzo ważna, a z pomocą może im przyjść właśnie pierścień erekcyjny.

Pierścień erekcyjny - jak działa?

Męskim orgazmem rządzi mózg - tam znajdują się obszary, które pod wpływem bodźców wzrokowych, zapachowych, słuchowych wysyłają sygnały do obwodowego układu nerwowego. Sygnały te trafiają z mózgu do nerwów w członku, a te z kolei uwalniają związki chemiczne, takie jak tlenek azotu. Te chemiczne sygnały odbierają komórki włókien mięśniowych prącia. Bodziec sprawia, że włókna zaczynają się rozluźniać, a penis twardnieje i powiększa się.

Należy pamiętać, że pierścień erekcyjny to zabawka erotyczna służąca zwiększeniu doznań seksualnych, a nie lek na problemy z erekcją.

Krew dociera do penisa poprzez ciała jamiste - w wyniku tego prącie staje się nabrzmiałe, ponieważ wspomniane ciała jamiste wywierają ciśnienie na żyły, blokując odpływ krwi. Włókna mięśniowe, które są jakby rusztowaniem dla ciał jamistych, napinają się, by poradzić sobie ze zwiększonym ciśnieniem krwi. Dlatego właśnie penis zmienia "pozycję" - z pionowej na poziomą. Pierścień erekcyjny, zakładany na podstawę penisa, przedłuża ten stan, ograniczając odpływ krwi z żył i utrzymując erekcję.

Jak zwiększyć libido?

Pierścień erekcyjny - rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pierścieni erekcyjnych.

 • rozciągliwe pierścienie erekcyjne

Najbardziej popularny rodzaj pierścienia erekcyjnego, najczęściej wykonany z silikonu, lateksu, termoplastycznej gumy lub termoplastycznego elastomeru. Jego zaletą jest fakt, że aby dobrać odpowiedni produkt dla siebie, nie trzeba mierzyć penisa - jest rozciągliwy, więc dopasuje się do rozmiaru każdego członka. Rozciągliwe pierścienie erekcyjne występują w przeróżnych wariantach: z nakładką wibrującą, umieszczaną na górnej części urządzenia, stymulującą łechtaczkę partnerki lub w wariancie z dwiema nakładkami - jedną do pobudzania łechtaczki i drugą do pobudzania moszny.

Czytaj też:

Sposoby na powiększenie penisa

Problemy z erekcją. Co robić, gdy podczas stosunku zanika wzwód?

Przedwczesny wytrysk - przyczyny, leczenie, ćwiczenia

Jeśli chcesz używać pierścienia z prezerwatywą - wybierz rozciągliwy, a nie stalowy, ponieważ ten drugi może ją rozerwać.

Podobną funkcję pełnią pierścienie erekcyjne rozciągliwe w kształcie łezki - skierowane ku górze pobudzają łechtaczkę, a ku dołowi - mosznę (jeśli nie zostały przełożone przez jądra) lub odbyt (gdy przez jądra zostały przełożone). Kolejnym rodzajem tej zabawki erotycznej jest pierścień z dwoma otworami - jeden służy do nałożenia na penisa, w drugi wkłada się stożek, który stymuluje łechtaczkę lub odbyt (w zależności od jego ukierunkowania).

 • stalowe pierścienie erekcyjne

Rozciągliwe pierścienie erekcyjne dopasują się swoim rozmiarem do każdego penisa, w przypadku stalowych konieczne jest obliczenie, jakiej średnicy pierścienia potrzebuje dany mężczyzna. Jak dokonać tych wyliczeń? Najlepiej za pomocą centymetra krawieckiego: miarkę należy owinąć wokół penisa i jąder - powinna do nich przylegać, ale ich nie ściskać. Uzyskany wynik trzeba podzielić przez 3,14. Warto wykonać pomiar kilkakrotnie i za najwłaściwszą przyjąć największą liczbę.

Stalowe pierścienie zakłada się i zdejmuje trudniej niż ich rozciągliwe odpowiedniki i są one przeznaczone dla mężczyzn, którzy już kiedyś używali jakiegokolwiek rodzaju pierścieni erekcyjnych.

 • wibrujące pierścienie erekcyjne

Czyli trochę większe wersje pierścieni rozciągliwych, z dodatkową funkcją wibracji, stymulujących łechtaczkę partnerki. Pierścienie wibrujące są wyposażone w dodatkowy silniczek, zasilany bateriami lub ładowarką. Najczęściej tego typu produkty umożliwiają wybór jednego z kilku stopni wibracji. Często są grubsze od standardowych pierścieni rozciągliwych, ponieważ muszą utrzymać ciężar silniczka.

Pierścień erekcyjny - jak używać?

Pierścień erekcyjny wygląda tak, jak na to wskazuje jego nazwa - przypomina pierścionek, tyle że nakładany nie na palec, a na penisa. Pierścień rozciągliwy może być zakładany zarówno w trakcie erekcji, jak i przed lub po niej. Zakładanie polega na wsunięciu go na penisa - jeśli chcesz go użyć w trakcie erekcji, załóż go do miejsca, w którym styka się z jądrami, jeśli natomiast w innym momencie - przełóż go przez penisa i jądra.

Pierścienie stalowe należy zakładać zawsze przed erekcją, przekładając po kolei każde z jąder, a następnie penisa. Każdy rodzaj pierścienia zdejmuje się tak samo: w odwrotnej kolejności niż podczas zakładania, czyli najpierw wyjmujemy penisa, a później jądra.

Pierścień erekcyjny - cena

Cena pierścienia erekcyjnego zależy od jego rodzaju - pierścienie rozciągliwe bez żadnych końcówek i dodatkowych funkcji kosztują około 30-50 zł i można je wykorzystać kilka razy. Niektóre modele pierścieni wibrujących również można zakupić w tej cenie, jednak najczęściej kosztują one do 200 zł. Gadżety erotyczne powyżej tej ceny zawsze są wibrujące (z różnymi trybami wibracji) i pobudzają łechtaczkę. Stalowe pierścienie erekcyjne kosztują około 30-60 zł.

Ważne

O czym trzeba pamiętać, korzystając z pierścienia erekcyjnego?

 • Nie używaj pierścienia dłużej niż 10 minut za pierwszym razem i więcej niż 20 minut podczas kolejnych użyć - zbyt długie noszenie gadżetu może doprowadzić do uszkodzenia nerwów w penisie.
 • Wszelkie niepokojące objawy: ból, duży dyskomfort, obrzęki stanowią powód, by jak najszybciej zrezygnować z używania pierścienia, a jeśli dolegliwości nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Pomiędzy korzystaniem z pierścienia rób co najmniej godzinne przerwy.
 • Nie zasypiaj z nałożonym pierścieniem erekcyjnym, ponieważ może to spowodować kłopoty zdrowotne.
 • Aby łatwiej pierścień (zwłaszcza stalowy) nakładać i zdejmować, wydepiluj okolice miejsc intymnych. Przydatny okaże się również lubrykant.
 • Przeciwwskazaniem do korzystania z pierścienia erekcyjnego są: cukrzyca, choroby serca, anemia sierpowata i przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi.