Problemy z erekcją - co robić, gdy podczas stosunku zanika wzwód

2019-03-05 12:07 Kama

Erekcja to napływ krwi do prącia - bez niej stosunek jest niemożliwy. Co jednak robić, gdy erekcja zanika w czasie miłosnych igraszek? Nagły zanik wzwodu w trakcie stosunku może się zdarzyć każdemu mężczyźnie. Istnieją sposoby podtrzymania erekcji, zanikającej podczas uprawiania seksu. Co robić, gdy członek więdnie - oto rady dla kobiet i dla mężczyzn.  

Zanik erekcji w trakcie stosunku zdarza się wcale nierzadko. Kochacie się zapamiętale, już, już macie razem dochodzić, kiedy nagle koniec, jego penis więdnie i całkiem bez udziału rozumu zaczyna się z ciebie wysuwać. Niby to nie jest koniec świata, ale każdy facet wie, że wolałby w takiej chwili zapaść się pod ziemię. Na szczęście są sposoby, by utrzymać erekcję. Tylko że postarać się powinniście oboje.

Spis treści:

  1. Co to jest erekcja?
  2. Problemy z erekcją - rady dla niego
  3. Problemy z erekcją - rady dla niej
  4. Zabawki erotyczne wzmacniające erekcję
Co psuje jakość życia seksualnego?

Co to jest erekcja?

Przed przystąpieniem do konkretów warto wyjaśnić, czym jest erekcja.

Erekcja, inaczej wzwód, to zwiększenie rozmiarów i usztywnienie członka w wyniku napływu krwi do prącia. To w nim znajdują się tzw. ciała jamiste, które w czasie, gdy członek jest w spoczynku, są niemal całkowicie puste. Pod wpływem podniecenia układ nerwowy wysyła sygnał do układu naczyniowego, by ciała jamiste napełniły się krwią. Ich ścianki robią się napięte, zwiększają swoją objętość, co powoduje ucisk sąsiadujących żył i uniemożliwia odpływ krwi z członka.

Czasem jednak krew odpływa nawet wtedy, gdy mężczyzna jest podniecony (lub wydaje mu się, że powinien być) - w efekcie członek mięknie, co dla mężczyzny nierzadko jest dramatem. Najważniejsze w takiej sytuacji jest to, by nie panikować i nie wmawiać sobie, że to nasza wina. Problemy z erekcją mogą zdarzyć się każdemu mężczyźnie i można je w łatwy sposób zażegnać.

Poznaj sposoby na zanik erekcji w czasie stosunku.

Problemy z erekcją - rady dla niego

1. Szybkie działanie

Przede wszystkim nie wyobrażaj sobie, że nagle stałeś się impotentem. W ogóle się nie zastanawiaj nad tym, dlaczego tak się stało, tylko przystąp do działania. Na szukanie przyczyn przyjdzie czas potem. A teraz weź głębszy oddech, obejmij mocniej partnerkę i przytul się do niej jak największą powierzchnią swego ciała. Sytuację, w jakiej się znalazłeś, możesz wykorzystać do ponownej stymulacji.

Jak używki wpływają na seksualność?

2. Sposób na powrót erekcji - stymulacja udami partnerki

Po chwilowym bezruchu zmieńcie pozycje. Połóżcie się na boku, twarzami do siebie. Umieść prącie między jej udami, w tym miejscu, w którym one najszczelniej do siebie przylegają. Trzymając ją za biodra tak nimi poruszaj, żeby z kolei jej uda poruszały się, obcierając twojego penisa, z góry do dołu. Wytwarzające się przy tym ciepło, a przede wszystkim zmiana sposobu stymulacji powinny ożywić go na tyle, żebyś spróbował ponownie w nią wejść.

Możesz przewrócić ją na brzuch i czubkiem penisa "przejeżdżać" po linii jej kręgosłupa, zatrzymując się między pośladkami. Bardzo możliwe, że twój członek w tym momencie już będzie odpowiednio naprężony. Jeśli nie, powtórz ten manewr, tym razem od dołu do góry.

3. Pozycja ginekologiczna - sprzyjająca odzyskaniu erekcji

Ułóż swoją partnerkę w pozycji ginekologicznej, na wznak, najlepiej na biurku lub na stole. Maksymalnie odwiedź jej nogi i stań między jej udami. Jeśli ona jeszcze nie jest w tym momencie wilgotna, rękami, językiem lub penisem drażnij jej odsłoniętą łechtaczkę, aż zwilgotnieje. Nabierz nieco jej miłosnych soków na swoje palce i powoli zacznij się masturbować. Następnie spróbuj wprowadzić członek do pochwy, także wówczas, gdy nie jest jeszcze mocno napięty. Możesz pomagać sobie palcami. A jak już znajdziesz się w środku, przez chwilę nie wykonuj żadnych ruchów, gdyż członek może się znów wysunąć. Potrzebny ci jest czas, te kilkanaście sekund, aby się wyciszyć emocjonalnie. Najczęściej sam przedłużający się kontakt penisa z pochwa w takich „ginekologicznych” warunkach powoduje nasilenie się wzwodu. Zresztą, sam doskonale będziesz wiedzieć, kiedy zacząć się w niej poruszać.

materiał partnera
Czy wiesz, że:

1.7 mln Polaków cierpi na problemy z erekcją* a 65% z nich nigdy nie powiedziało o tym lekarzowi.*

MAXON FORTE to lek na zaburzenia erekcji dostępny bez recepty. Zawiera największą dawkę sildenafilu wśród preparatów bez recepty. Wspomaga rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, powodując zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego.

  • Działa już PO 12 MINUTACH**
  • Działa DO 5 GODZIN
  • Jedyny preparat wśród dostępnych bez recepty z największą dawką sildenafilu w 1 tabletce.

* według danych Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej Badanie przeprowadzone metodą CAWI przez GfK Polonia w lutym 2016 r. Analizą objęto reprezentatywną grupę 600 Polaków w wieku 40-65 lat, u których występowanie problemów z potencją zostało stwierdzone na podstawie odpowiedzi na pytania kwestionariusza IIEF5.

** zgodnie z ChPL MaxOn Active: mediana czasu osiągnięcia erekcji o sztywności 60% (wystarczającej do odbycia stosunku płciowego) wynosił 25 minut (zakres od 12 do 37 minut).

Nazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: MAXON FORTE (Sildenafilum)Dawka substancji czynnej: Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg syldenafilu w postaci syldenafilu cytrynianu.Postać farmaceutyczna: Tabletka powlekana.Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy MAXON FORTE jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego MAXON FORTE niezbędna jest stymulacja seksualna.Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazane jest równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie syldenafilu, i leków takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produkt leczniczy MAXON FORTE jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi < 90/50 mmHg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca, oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa. Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane.Opakowanie: 1 lub 2 tabletki powlekane w blistrze, w tekturowym pudełku. Nie wszystkie wielkości opakowań musza znajdować się w obrocie.Podmiot odpowiedzialny: Adamed Pharma S.A. Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A 05-152 Czosnów.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Problemy z erekcją - rady dla niej

1. Wyrozumiałość dla partnera

Ty z kolei powinnaś tak się zachowywać, żeby on się nie zorientował, że wyczułaś jego kłopot. Niech myśli, że to mu się tylko zdawało. Głośna dezaprobata może tylko pogorszyć sytuację i sprawić, że mężczyzna całkowicie zwątpi w swoje siły.

2. Okrężne ruchy

Ściśnij dość mocno jego pośladki i tak wytrwaj przez kilka chwil. Następnie zacznij powoli ruszać pupą, jakbyś zataczała coraz większe koła. W jedną, potem w druga stronę. Ocieraj się przy tym o jego penisa, ale nie usiłuj go wchłonąć. Niech jeszcze żyje własnym życiem. Potem, niby od niechcenia, przejedź kila razy swoim podbrzuszem po jego podbrzuszu, leciutko przygniatając penisa. Przestań, jak wyczujesz powiększając się twardość. Wtedy oddaj mu inicjatywę.

3. Pozycja od tyłu - pomoże odzyskać erekcję

Poproś, żeby usiadł na krześle. Siądź na nim, plecami do jego twarzy. I teraz pokręć miednicą, jednocześnie dłońmi masując jądra. Ale nie ściskaj ich! Na te pieszczotę powinien odpowiedzieć także jego penis.

4. Robótki ręczne

Delikatnie uciskaj punktowo miejsce między podstawą penisa a odbytem. To tzw. miejsce prostaty, niezwykle wrażliwe, porównywalne z legendarnym punktem G u kobiety. Co prawda prostata z zewnątrz jest nieosiągalna dotykiem, ale właśnie w tym miejscu znajdują się punkty, które bezpośrednio do niej prowadzą.

W pewnym momencie możesz spróbować delikatnie wsunąć mu palec w odbyt, to doprowadzi go do szaleństwa. Ale, uwaga, nie każdy mężczyzna da sobie to zrobić, więc eksperymentuj bardzo, bardzo ostrożnie. Natomiast, jak już tego posmakuje, na pewno będzie domagał się powtórki.

Przesuwaj paznokciami wzdłuż jego kręgosłupa, w górę i w dół. Ta pieszczota często działa na męskie penisy elektryzująco. A jeśli dodasz do tego wilgotne pocałunki w kark, efekt powinien być murowany.

Dlaczego kobiety mają "dłuższy pas startowy" w łóżku? Seksuolog tłumaczy
To ci się przyda

Zabawki erotyczne wzmacniające erekcję

Istnieją gadżety erotyczne, które mogą pomóc ci uporać się z problemami z erekcją.

  • kulki analne - bez obaw: to nie jest gadżet przeznaczony tylko dla osób homoseksualnych. Z powodzeniem mogą z niego korzystać również mężczyźni heteroseksualni, szczególnie ci, którzy mają problemy z utrzymaniem erekcji podczas stosunku. Kulki analne noszone w trakcie seksu silnie stymulują prostatę i mięśnie okalające podstawę penisa - powoduje to wzmocnienie oraz wydłużenie erekcji. Partnerka także odczuwa penetrację jako głębszą i przyjemniejszą.
  • pierścień erekcyjny - może wydłużać erekcję nawet o 20 minut. Zasada jego działania jest prosta: obręcz zakłada się u podstawy penisa i dzięki temu gadżet ogranicza odpływ krwi z prącia. Dodatkowo pierścień erekcyjny może być wyposażony w stymulator łechtaczki i wibracje, które zwiększają doznania partnerki.
Jak pandemia wpłynęła na życie seksualne Polek i Polaków?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Woźnica
|

Dobrze jest zrezygnować z viagry czy też jej generyków (leki mające tą samą substancję czynną=to samo działanie), ponieważ takie leki nie zniwelują źródła problemu. Pomagają tylko na krótki okres wzięcia tabletki, a potem trzeba brać kolejną i kolejną...i tak bez końca. Niestety. Problem z potencją, to nie ból głowy. Trzeba do takiego problemu podejść na poważanie. Zwróć uwagę czy Twoja dieta nie jest za tłusta. Panierka, olej, ziemniaki? Czy uprawiasz regularnie, chociaż 1 w tygodniu sport? Jak ze stresem w pracy? Jak z Twoim codziennym nastrojem? Odpowiedz na te pytania i zastanów się co możesz zmienić.

Hieronim
|

Ja bym na to popatrzył z innej strony. Wszyscy jak coś się dzieje, to od razu do lekarza. Po leki, najlepiej na receptę. Na ból kolana, na wątrobę, na odchudzanie, itd. Dlaczego reklamy tak bardzo nam zaćmiły umysły? Przecież prawie każda z naszych chorób i dolegliwości jest bezpośrednio lub pośrednio naszą winą. I nie leki na receptę powinny być w takich momentach najważniejsze, tylko szczere zwrócenie uwagi na siebie. W którym momencie życia nasz problem się pojawił i co mogło go spowodować. Nic nie dzieje się nagle. Obniżona potencja i słaby wzwód także. Dlatego trzeba zacząć od zmiany diety, mniej tłuszczy zwierzęcych, dołożyć spacery czy sporadyczny basen, stopniowo, na spokojnie. I też niczego złego w tabletkach wspomagających nie ma. Tak jak sportowcy czy osoby trenujące biorą naturalne wspomagacze, aby łatwiej im osiągnąć zamierzony cel, tak nie ma w tym nic złego aby facet, który chce odbudować swoją potencję brał Ereko czy inne tabletki. To po prostu z założenia ma pomóc, a nie zaszkodzić :)

koko jumbo
|

Całkiem spoko rady, aczkolwiek do zabawek raczej się nie przekonam. z Jakiegoś względu uważam je za coś przesadnego... :D Ja odnalazłem swój sposób - efekt jest, ale trzeba poczekać na niego z 2-3 miesiące i trzymać się zaleceń (przynajmniej w moim wieku - 43 lata).
- Wołowina 2 x w tygodniu
- Wyeliminować fajki
- Alkohol wywalić (wyłącznie incydentalnie, ale serio incydentalnie)
- Wkomponować do diety dużo warzyw (pieczone, na parze, raczej nie smażone)
- Sport 3 razy w tygodniu (czasem to rower przez godzinę, czasem bieganie... nie zawsze jest to coś spektakularnego, ale dbam o regularnośc, żeby z rytmu nie wypaść)
- Wczesną jesienią zaczynam brać witaminę D
- Ereko 2 razy w roku po 2 opakowania (jest naturalny. sam wątpię w suple, ale nie oszukujmy się - nie będę sobie robił koktajli z macą i żarł żeńszenia i innych kozieradek, jak mam stężone kompleksy w jednej tabletce)
- jem co 3 godziny - 3 główne posiłki i dwa małe
- DUŻO wody
I właściwie tyle. Brzmi jak banał, każdy szuka czegoś przełomowego, a ciekawy jestem ilu z Was w taki sposób! :)

aaron
|

u mnie było tak, że problemy pojawiły się nie z powodu wieku ale stresu i przemęczenia organizmu, ogólnie z zaniedbania, taka prawda. okazionalny seks bo brak czasu, brak ćwiczeń, szybkie posiłki na mieście i siedząca praca. sam po sobie widziałem, że jest gorzej. i tak na prawdę po prostu wziąłem się za siebie, zacząłem ćwiczyć bieganie, odstawiłem papierosy i efekty widać ale dopiero po jakimś czasie.

Dobry efekt
|

Lepsz dieta
odstawienie używek ( alko, fajki)
więcej sportu
z suplementów cum on poieważ jest naturalny, ma dobre działanie. Nie jest tak rozreklamowany jak wiele środków w tv, ale działanie jes. Wiadomo,że cudów nie ma sie co spodziewać, szczegolnie po krótkim czasie, ale po dłuższym braniu daje dobre efekty.

Heperfeli
|

No dobra w końcu się zebrałem po roku żeby pomóc wielu facetom :) w końcu kiedyś mi ktoś na forum pomógł to ja też pomogę.
Ja 23-24lat (student) w tym wieku zaczęły się moje problemy z erekcją. Z różnych powodów nie udałem się do lekarza (mało istotne)
Ja 28lat wyczułem małą kulkę na jądrach (przerażony pobiegłem do lekarza)
Lekarz stwierdził że to niegroźna torbiel. Zacząłem u niego leczyć potencję. (Za niski testosteron - taki wynik badań)
Przepisał mi właśnie prviron (niestety mega drogi lek jak dla mnie)
Kilkukrotne kuracje niestety nie pomagały. 100zl wizyta prywatna plus leki za 200zl na 3tyg (Prviron+viagra) Albo coś koło tego bo nie do końca pamiętam.
Podjęliśmy z lekarzem decyzję że trzeba ta torbiel wyciąć bo może coś uciska.
Lekarz stwierdził że muszę mu dać 500zł łapówki żeby to On przeprowadził operację która oczywiście była na NFZ.
Na moje szczęście miał kiepską pamięć i do operacji zdążył zapomnieć o łapówce :p
Wyciął ta torbiel przepisał znów prviron ale problem pozostał. Jak kuśka nie stawała tak nie stoi. Prosiłem lekarza żeby przepisał mi coś innego bo na mnie to nie działa. Ale doktor twierdził usilnie że pomoże, zwiększyliśmy dawki.
Pewnie kut as miał jakieś profity że to wypisywał na hama.
W końcu zacząłem czytać na forum o tym leku i w jednym z postów ktoś napisał że na niego nie działa proviron ale skutkuje biosterol. Patrzę cena na allegro - grosze.
Spróbowałem, po dwóch dawkach, chyba 2tabletki albo 4. Kuśka zaczęła stać :)
Kuracja trwała pół roku brałem go potem trochę więcej 6 do 9 tabletek dziennie żeby mieć pewność że mój przyjaciel mnie nie zawiedzie w decydującej chwili :) Bo czasami zdarzały się jeszcze słabsze chwile.
Mam teraz 30lat i nie mam już problemów z erekcją. Nie muszę brać już żadnych leków. Nawet trochę viagry mi zostało:p
Mam nadzieję że komuś pomogę :)
Biosterol można kupić bez recepty na allegro za jakieś małe pieniądze więc warto spróbować :)

Sebastian6667
|

Jak w komentarzu poprzednim.

Sebastian6667
|

Zabierz żonę i tylko żonę na piknik, na łono natury, w odludne miejsce. Np na polankę w lesie. Ja tak robię. Po posiłku i zrelaksowaniu się, sami uznacie, czy chcecie się kochać w ustronnym miejscu. My z żoną tak robimy. Przynosi efekty. Jeśli żona się krępuje, kup namiot 3 osobowy, żebyście mieli trochę miejsca na igraszki. Pozdrawiam serdecznie.

kazik
|

czy ktoś używa takiego proszku , maca peruwiańska , czy daje on jakiś pozytywny efekt w czasie stosunku ?

Tomek
|

Mi pomogło odstawienie majonezu, śmietany, żółtych serów, tłustych serów białych, jajek, wieprzowiny w każdej postaci, piwa i wódki. Nigdy nie paliłem papierosów. Jem dużo ryb, chudej wołowiny, kurczaki (bez skóry), biorę codziennie omegę 3 60%.
Nawet mam wrażenie że mi penis się powiększył. Zdaniem lekarza jest lepiej ukrwiony, bo wyeliminowałem z diety zły choresterol który wcześniej zatykał mikronaczynia krwionośne w całym organiźmie. Moja sprawność seksualna wzrosła. Nie mam obecnie żadnych problemów ze wzwodem.