Ćwiczenia penisa czyli jak pogłębić swoje doznania seksualne

2017-12-28 12:33

Ćwiczenia penisa uwrażliwiają genitalia na bodźce i zwiększają intensywność orgazmu. Dzięki ćwiczeniom członka możesz też dłużej cieszyć się seksem i lepiej zadowolić swoją partnerkę - wystarczy mały trening. Poznaj ćwiczenia penisa dla każdego mężczyzny.

Ćwiczenia penisa czyli jak pogłębić swoje doznania seksualne
Autor: thinkstockphotos.com Efektem ćwiczeń będzie bardziej wrażliwy penis.

Spis treści

  1. Ćwiczenia penisa: znajdź swój punkt P
  2. Ćwiczenia penisa z pomocą partnerki
  3. Ćwiczenia penisa z obciążeniem
  4. Ćwiczenia mięśni brzucha
  5. Ćwiczenia pośladków

Ćwiczenia penisa są zdecydowanie mniej popularne niż np. ćwiczenia mięśni dna miednicy. W poradnikach seksuologicznych pełno rad, jak i co ona ma gimnastykować, żeby pełniej odczuwać rozkosz, a przy okazji i partnerowi dać więcej radości w seksie. Natomiast, jeśli chodzi o niego, propozycji jest dużo, dużo mniej. Co wcale nie znaczy, że mężczyznom takie ćwiczenia nie są potrzebne. Przeciwnie, niejednemu bardzo by się przydały ćwiczenia penisa.

Ćwiczenia penisa: znajdź swój punkt P

Większość tego typu ćwiczeń ma na celu wzmocnienie i ujędrnienie mięśni, pobudzających punkty erogenne. I tak np. ćwiczenia mięśnia Kegla (łonowo-guzicznego) służą wzmocnieniu mięśni pochwy, a zwłaszcza znajdującego się w niej punktu G. Tymczasem panowie też mają swoje szczególne punkty i dobrze byłoby, przynajmniej od czasu do czasu, je pobudzać.

Do tych szczególnie wrażliwych należy punkt P – to punkt prostaty, leżący tuż pod pęcherzem moczowym. Mężczyźni mogą go pobudzać na dwa sposoby. Jeden polega, podobnie jak w przypadku kobiet, na oddawaniu przerywanego strumienia moczu, czyli siusianiu z przystankami. Drugi zaś polega na masowaniu krocza, czyli gładkiego trójkąta między podstawą członka a odbytem. Może to robić także partnerka, traktując ćwiczenie jako element gry wstępnej.

Ważne

Pamiętaj!

Nawet jeśli twój penis po tych ćwiczeniach nie osiągnie długości takiej, jaka znalazła się w Księdze Rekordów – 45 cm! (należała do pewnego Araba), to i tak z pewnością zauważysz efekty. Odkryjesz seks nowo. A jaka zadowolona będzie twoja partnerka!

Ćwiczenia penisa z pomocą partnerki

Ona może ponadto włączyć się w wiele innych ćwiczeń jego męskości, np. podczas zabawy z żołędzią penisa. Jeśli będzie się ją delikatnie ściskać, a po paru sekundach zwalniać uścisk (ćwiczenie powinno trwać ok. 30 sek), po kilku dniach żołądź, która i tak jest niezwykle silnie unerwiona, stanie się jeszcze bardziej wrażliwa na bodźce. A o to przecież chodzi.

Z kolei przesuwanie palcem po szwie, widocznym w samym środku moszny, to nie tylko prosta droga do błyskawicznej rozkoszy, ale też sposób na poprawę kondycji penisa w ogóle. Poprawie ukrwienia penisa służy również masowanie wędzidełka – kawałka skóry w dolnej części żołędzi. I to poprawie nie jednorazowej, ale długotrwałej.

Zrób to koniecznie

Ćwiczenia penisa z obciążeniem

Bywa, że męskość jest zagrożona zbyt niskim poziomem testosteronu. Ale wcale nie musisz od razu sięgać po sterydy albo po hormony. Zacznij od ćwiczeń penisa. Są łatwe i nie wymagają żadnego szczególnego nakładu pracy. Oto kilka z nich:

  • Weź do każdej ręki po butelce wody mineralnej (najlepiej takiej po 1,5 l) i stań w rozkroku. Wyciągaj w górę na przemian raz jedną, raz drugą rękę. Wykonaj w ten sposób po 10 wznoszeń na każdą rękę.
  • Usiądź na krześle, z lekko rozstawionymi nogami. W dalszym ciągu trzymaj w każdej ręce po butelce z wodą. I teraz wyciągaj ręce jak najdalej przed siebie, a potem w górę i jak najdalej za siebie. I tak 10 razy.
  • Stań w lekkim rozkroku. Obiema rękami trzymaj nad sobą dwie złączone butelki (aby łatwiej było je trzymać, możesz umieścić je w torbie). I teraz przechylaj się w bok, raz w jedną, raz w druga stronę, najdalej, jak tylko możesz. Ćwiczenie powtarzaj 10 razy.
  • Połóż się na plecach., wciąż z butelkami w rękach. Staraj się jak najdalej podnosić do przodu, wyciągając przed siebie ręce z butelkami. Wytrzymaj tak maksymalnie długo i powoli ponownie opuść się na plecy . I tak 10 razy.

Ćwiczenia mięśni brzucha

Właściwe krążenie krwi w okolicach miednicy jest niezbędne dla prawidłowych reakcji seksualnych. Można temu pomóc, ćwicząc mięśnie brzucha. Nie bez powodu panowie z tzw. mięśniem piwnym zazwyczaj mają problemy z seksem. I nie tylko dlatego, że fizycznie przeszkadzają im gabaryty brzucha, ale dlatego, że mięśnie biorące udział w akcie seksualnym, powiązane z mięśniami brzucha, są do niczego.

Czytaj też: Ćwiczenia na kaloryfer - 7 ćwiczeń na mięśnie brzucha twarde jak stal

Mięśnie brzucha można ćwiczyć w zasadzie wszędzie i o każdej porze. Wystarczy wciągać brzuch, tak przytrzymać, odliczając na początku do 2, a potem kolejno zwiększając liczbę do 6. I po tym czasie zwolnić mięśnie. Takie ćwiczenie najlepiej wykonywać przynajmniej 2-3 razy dziennie.

Ćwiczenia pośladków

Warto wiedzieć, że pośladki także mogą pracować na rzecz męskości. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń, żeby również i to, co z przodu, stało się prężniejsze. Kiedy tylko masz okazję, napinaj i rozluźniaj pupę. Najlepszy efekt osiągniesz, robiąc to podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów. Z kolei w pozycji leżącej możesz napinać pośladki, jednocześnie zginając i rozprostowując palce stóp. To ćwiczenie, według wschodniej ars amandi, ma zapewnić lepszy wytrysk.

Niektóre popularne sporty, np. rower i pływanie, także dobrze robią na męskość. A zrobią jeszcze lepiej, jeśli np. podczas jazdy na rowerze będziesz na przemian unosić się nad siodełkiem i na nie opadać. Wskazany jest również aqua aerobik (niektóre ośrodki prowadzą takie zajęcia dla panów). Możesz też ćwiczyć samodzielnie, np. starając się robić wymachy nóg w wodzie.