Jesteśmy przyjaciółmi - jak możemy zostać parą? [Porada eksperta]

2015-02-21 22:47 Bohdan Bielski

Moja przyjaciółka ma 25 lat i jest zasmucona tym, że jest sama, a odczuwa silne pragnienie, żeby mieć dziecko. Często ją pocieszam, ale brakuje mi pomysłów. Bardzo mi na niej zależy, ale nie wiem, czy ona kiedykolwiek będzie mnie chciała. Co robić? Chcę jej pomóc, a nie wiem jak.

Przede wszystkim musi pan zrobić coś, żeby zmienić formułę relacji. Być może nawet jej nie przychodzi do głowy, żeby mieć dziecko z przyjacielem - co zresztą nie dziwi - a pana nie postrzega nawet jako potencjalnego partnera, skoro w jej życiu odgrywa pan rolę przyjaciela. Niech pan nie koncentruje się na pomocy "jej", ale pomocy "Wam", żebyście stali się parą!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE