Poradnik ZdrowieInternista › Obrzęk w okolicy kostek

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Obrzęk w okolicy kostek

Mój narzeczony ma 29 lat i od paru dni ma opuchnięte stopy przy kostkach, narzeka również na ból w śródstopiu. Zaznaczę, że nie pali, nie jest otyły, ostatnio miał robione badania okresowe. Zaniepokoiły mnie te objawy, ponieważ nigdy do tej pory nie chorował i nie miał podobnych dolegliwości. Narzeczony w pracy dużo chodzi, czy to może jest przyczyna tych objawów? Co robić? Czy zbagatelizować problem, a może jednak udać się do lekarza? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. Kasia ze Szczecina.

Witam, Przyczyna opisanych objawów – bólu i obrzęku w okolicy kostek u młodego mężczyzny powinna być wyjaśniona przez lekarza. Praca w pozycji stojącej sprzyja występowaniu różnych dolegliwości w obrębie kończyn dolnych, jednak w tym przypadku wydaje mi się, że sprawa nie wiąże się z długim staniem. Jeżeli opisanym dolegliwościom towarzyszy zaczerwienienie skóry, może to sugerować stan zapalny w obrębie stawów. Jeżeli skóra ma zabarwienie prawidłowe, być może w grę wchodzi zatrzymywanie wody i soli przez organizm – warto zastosować dietę z ograniczeniem soli i potraw konserwowanych solą, ale proszę nie zapominać o wizycie u lekarza. Pozdrawiam.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.