Zakończenie kuracji retinoidami a laser frakcyjny [Porada eksperta]

2015-04-27 15:09 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Jestem 2 tyg. po półrocznej kuracji trądziku retinoidami. Nie korzystałam przez ten czas ze słońca i z solarium. Po jakim czasie mogę iść na laser frakcyjny? Chciałabym usunąć przebarwienia, takie drobne, które zostały mi po trądziku i zamknąć kilka naczynek laserowo. Widzę, że skóra już się nie wysusza. Jest delikatna i gładka.

Standardowo należy zachować minimum 6-miesięczny odstęp pomiędzy zakończeniem terapii doustną izotretynoiną i zabiegiem laserowym. Jednakże zawsze konieczna jest indywidualna ocena skóry i lekarz wykonujący zabieg może zalecić wydłużenie tego okresu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE