Ciemne plamy na kolanach a tarczyca [Porada eksperta]

2018-07-23 11:40
Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Witam. Od pewnego czasu zauważyłam u siebie tzw. brudne kolana. Z początku myślałam, że są to sińce, poobijane kolana - po pracy, jak się niekiedy klęka lub coś podobnego - ale niestety myliłam się, ponieważ wcale nie znikają, a wręcz wydaje mi się, że robią się większe. Są to takie ciemne plamy poniżej kolana jakby brudne, poobijane. Bardzo mi to przeszkadza i brzydko wygląda jak założę spódniczkę lub spodenki. Czy jest na to jakiś krem wybielająco-rozjaśniający? Proszę o pomoc. Dziękuję. Dodam, że robiłam sobie okłady z cytryny, ale nic nie pomogły. Bardzo proszę o pomoc.

W przypadku opisywanych zmian można zastosować kremy lub maści zawierające kwas salicylowy i mocznik. Konieczne jest także zbadanie hormonów tarczycy (może być to objaw niedoczynności tarczycy). Proszę zgłosić się do dermatologa, który po wykonaniu badania lekarskiego ustali dalsze postępowanie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.