Leczenie pęcherzycy [Porada eksperta]

2018-04-20 11:11 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Moja mama zachorowała na pęcherzycę. Obecnie ma dość duże zmiany na skórze na całym ciele, w buzi oraz we włosach. Jest w szpitalu od tygodnia. Od 4 dni otrzymuje leki. Jak długo będzie trwało zaleczenie ran na ciele, na tyle aby nie stwarzały bólu? Rany nie są głębokie, ale rozległe, miejscami nawet na ok. 8 x 5 cm.

Pęcherzyca jest chorobą wymagającą wielomiesięcznej, niekiedy wieloletniej terapii. Odpowiedź na leki może następować w różnym czasie - bez zbadania pacjenta i wglądu w dokumentację medyczną nie jest możliwe określenie rokowania. Sugeruję rozmowę z lekarzem prowadzącym, który przekaże Pani szczegółowe informacje.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE