Leczenie świerzbu Infectoscabem u dorosłych [Porada eksperta]

2018-04-19 14:09
Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Stwierdzono u mnie świerzb. Smarowałem się już dwa dni Infectoscab 5 % tuba 30 g. Zużyłem około 50 procent opakowania smarując całe ciało. Teraz przeczytałem, że powinno się wykorzystać jedną tubę jednorazowo na całe ciało, a nie smarować się codziennie. Mam 190 cm. Co powinienem teraz robić? Moja Dziewczyna smaruje się od 2 dni tym samym lekiem, też 1 raz w ciągu doby. Wykorzystała połowę tuby około 60 procent. Nadal swędzenie skóry nie ustępuje. Wieczorami się wciąż nasila.

Lek powinien być zastosowany jednorazowo, ewentualnie można powtórzyć terapię po 14 dniach. Sugeruję wizytę u dermatologa w celu weryfikacji zgłaszanych objawów i efektu po zastosowanej przez Państwa aplikacji. Jeśli nakładali Państwo krem zgodnie z zaleceniem - u dorosłych należy nakładać równomiernie na całe ciało, w tym na przednią powierzchnię szyi, kark, dłonie oraz powierzchnię podeszwową stóp - to mimo mniejszego zużycia terapia powinna być skuteczna.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.