Swędzenie skóry przy leczeniu izotretynoiną [Porada eksperta]

2018-04-19 13:12 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Od półtora miesiąca stosuję Axotret. Od około tygodnia zaczęła mnie strasznie swędzić skóra rąk i szyi. Po tygodniu miejsca te stały się strasznie zaczerwienione i ciągle swędzą. Wygląda to podobnie do wysypki. Czy jest to powód do przerwania leczenia czy zwykły skutek uboczny?

Sugeruję kontakt z lekarzem prowadzącym w celu zmodyfikowania dawki leku oraz włączenia leczenia (między innymi natłuszczającego), gdyż najprawdopodobniej rozwinął Pan wyprysk w przebiegu przesuszenia skóry przy terapii izotretynoiną.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE