Swędzenie skóry przy leczeniu izotretynoiną [Porada eksperta]

2018-04-19 13:12 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Od półtora miesiąca stosuję Axotret. Od około tygodnia zaczęła mnie strasznie swędzić skóra rąk i szyi. Po tygodniu miejsca te stały się strasznie zaczerwienione i ciągle swędzą. Wygląda to podobnie do wysypki. Czy jest to powód do przerwania leczenia czy zwykły skutek uboczny?

Sugeruję kontakt z lekarzem prowadzącym w celu zmodyfikowania dawki leku oraz włączenia leczenia (między innymi natłuszczającego), gdyż najprawdopodobniej rozwinął Pan wyprysk w przebiegu przesuszenia skóry przy terapii izotretynoiną.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE