Co to jest thermage? [Porada eksperta]

2013-04-06 14:20 dr n. med. Elżbieta Szymańska

Chciałabym zapytać o Pani opinię na temat zabiegu "thermage". Mam 54 lata i dość głębokie zmarszczki koło nosa, opadające kąciki ust i "chomiki". Już nie miesiączkuję. Co Pani sądzi o tym zabiegu? Czy niesie jakieś powikłania w przyszłości?

W zabiegu thermage wykorzystuje się działanie fal radiowych, które są emitowane przez specjalną głowicę. Wytworzone głęboko w skórze ciepło "przypala" włókna kolagenowe, które kurczą się i mocno napinają. Dodatkowym efektem jest przyspieszenie odnowy komórkowej i powstanie nowych włókien podporowych skóry. Efekt widać prawie od razu - skóra jest pojędrniona. Efekt jej dogłębnej poprawy pojawia się w ciągu trzech-pięciu miesięcy. Jest to zabieg dostępny na rynku od około 3 lat, doświadczenie wydają się dobre, jednakże należy pamiętać, iż obserwacje kliniczne są jak na razie bardzo krótkie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE