Uszkodzenie cewki moczowej [Porada eksperta]

2013-04-08 13:33 Adam Zakościelny

W wyniku wypadku uderzyłem kroczem między jądrami a odbytem, co spowodowało przerwaniem cewki i obfite krwawienie z penisa. Leżałem na urologii i przy założonym cewniku w okresie 3 - tyg. krwawienie ustąpiło. Jakie mogą być ewentualnie powikłania?

Nie wiem, w jakim dokładnie odcinku cewki nastąpiło u pana uszkodzenie oraz czy przeprowadzane były jakieś zabiegi naprawcze. Po urazie cewki w zależności od odcinka oraz od innych towarzyszących obrażeń może dochodzić do zwężeń cewki, zaburzeń potencji, zaburzeń ejakulacji, nietrzymania moczu. Wszystko zależy od rozległości i lokalizacji urazu. Możliwe, że pański uraz był względnie niewielki i ryzyko powikłań jest wówczas niskie (najczęściej zwężenie cewki).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Adam Zakościelny

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE