Szczepionka Uro-Vaxom [Porada eksperta]

2013-04-08 8:30 Adam Zakościelny

Dzień Dobry! Przez pół roku leczyłam się na bakterie E-coli. Dostawałam Furaginum, który pomagał mi tylko na jakiś czas, po czym choroba z powrotem wracała. Im dłużej to trwało, tym odstępy miedzy nawrotami choroby były krótsze. Doszło do tego, że bakterie przeniosły się na cały organizm i dostałam wysokiej gorączki. Udałam sie do innego lekarza, który przepisał mi Nolicin, a po 10 dniach szczepionkę Uro-Vaxom. Po 3 dniach brania szczepionki zaczęło mi się znowu pieczenie i częste siusianie, tyle że objawy te są łagodniejsze niż normalnie i mijają, po czym po 2 dniach wracaja. Czy to jest normalne działanie szczepionki? Czy po prostu wraca mi choroba? Natalia Kowalska, Gdynia

Opisane przez Panią dolegliwości odpowiadają nawracającym zakażeniom układu moczowego. Jeśli w trakcie stosowania szczepionki Uro-Vaxom powracają dolegliwości, warto powtórzyć badanie ogólne moczu, posiew moczu i rozważyć podanie leku odkażającego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Adam Zakościelny

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 12/2019 "Zdrowia" wszystko o fizjoterapii, operacja "przez dziurkę", leczenie raka trzustki, kim jest asystent zdrowienia, zielone biuro, antyrakowe menu, idealna koloryzacja. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 12/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE