Krew w nasieniu [Porada eksperta]

2013-04-08 15:29 Adam Zakościelny

Mamy po 30 lat, jesteśmy młodym, bezdzietnym małżeństwem. Ostatnio mąż zauważył niewielkie ilości krwi w nasieniu. Czytałam, że to może być objaw prostaty. Jeśli tak - to czy po poddaniu się leczeniu mamy dalej szansę na dziecko w przyszłości.

Prostata jest gruczołem niezbędnym dla każdego mężczyzny, produkuje on substancje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania plemników.Obecność krwi w nasieniu jest symptomem mogącym sygnalizować obecność choroby w obrębie prostaty ale nie jest to jednoznaczne. Konieczna jest wizyta u urologa i poddanie się diagnostyce. Obecny stan nie musi stanowić przeszkody dla uzyskania potomstwa w przyszłości. Niemniej odkładanie tej decyzji w bardzo odległą przyszłość może powodować inne trudności.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Adam Zakościelny

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE