UKM [Porada eksperta]

2013-04-07 23:55 Adam Zakościelny

Mam 25 lat. Bolały mnie nerki, miałam robone różne badania i usg wykazało że mam poszerzenie ukm - dostałam skierowanie do urologa. Jakie badania przeprowadza urolog? Czy one są bolesne i jak powinnam się przygotować do nich?

Skierowanie Pani do urologa na badania ma określić czy opisywane poszerzenie jest "urodą" Pani nerek czy też istnieje utrudnienie w odpływie moczu. Najczęściej wykonywane badanie oceniające ten problem to urografia. Polega na podaniu dożylnym środka kontrastowego i wykonaniu serii zdjęć RTG. O przygotowaniu do badania poinformuje panią lekarz, na badanie należy zgłosić się na czczo.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Adam Zakościelny

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE