Rak pecherza T2G3 [Porada eksperta]

2013-04-08 11:29 Adam Zakościelny

Na ile ważny jest czas wykonania cytoskomi (miesiąc oczekiwania)? Jakie są zalecenia odnosnie gorączki? Rozpoznanie: Curcinoma urotheliale (high grade), cactinoma vesicae. Unirariae tunicae muscalins tropriae infiltrance meprosis. Macrofocalis tumoris. Guz wypalony, mama (70 lat) oczekuje na radykalną cytoskomie (woreczek na zewnatrz). Utrzymująca się gorączka i antybiotyki non stop od Maja.

W przypadku Pana mamy o ile dobrze rozszyfrowałem wynik badania histopatologicznego czas ma istotne znaczenie. W tym przypadku jest to nowotwór o dużym potencjale do naciekania i dawania przerzutów. Stany gorączkowe mogą być bardzo różnorodnego pochodzenia. Mogą one wynikać również z obecności nacieku nowotworowego i jego konsekwencji. Do chwili ustalenia przyczyny samo leczenie antybiotykami może nie dać dobrego efektu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Adam Zakościelny

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE