Częste oddawanie moczu [Porada eksperta]

2013-04-08 13:55 Adam Zakościelny

Chodzę do gimnazjum, mam 16 lat. W szkole często (co przerwę)muszę chodzić oddawać mocz. Byłem już i nadal odwiedzam kilku specjalistów, ale niestety ani jeden mi jeszcze nie pomógł. Co mam w tej sytuacji zrobić?

Ocena przyczyny i ewentualne leczenie uzależnione są niestety od dokładnej oceny czynnościowej pęcherza moczowego. Częstotliwość oddawania moczu i jego objętość zależą od pojemności pęcherza, ilości przyjętych płynów. Jeśli pije Pan dużo płynów, częste oddawanie moczu jest naturalne. Trudno jest mi wypowiadać się na temat pojemności Pana pęcherza i jego funkcji. Nie wiem czy był Pan konsultowany przez urologa i czy było wykonywane badanie urodynamiczne, które dość dobrze ocenia funkcje dolnych dróg moczowych.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Adam Zakościelny

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE