Krótkie wędzidełko: konieczna plastyka [Porada eksperta]

2009-02-25 16:26 Adam Zakościelny

Mam 23 lata, od 4 miesięcy współżyje z moja żoną bez prezerwatywy, co powoduje u mnie nieprzyjemną sytuację. W przeciągu tego czasu, dwa razy podczas stosunku naderwało mi się wędzidełko napletka, co spowodowało krwawienie. Po wygojeniu się i rozpoczęciu współżycia (około 3 tygodnie) po około 2 miesiącach sytuacja się powtórzyła. Nie wiem, czym jest to spowodowane? Czy powinienem zwrócił się z tym do lekarza?

Opisany przez pana problem określany jest mianem krótkiego wędzidełka. Powoduje to opisane przez pana problemy podczas erekcji, ból a niekiedy w trakcie współżycia dochodzi właśnie do naderwania wędzidełka i krwawienia. Można wykonać plastykę wędzidełka, co daje możliwość swobodnego odciągania napletka oraz uwolnienie od bólu podczas współżycia. Nawroty spowodowane są prawdopodobnie niecałkowitym zerwaniem wędzidełka i problem będzie nawracał. Proponuje zgłoszenie się do urologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Adam Zakościelny

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE