Czy Ovarin pomaga zajść w ciążę? [Porada eksperta]

2017-02-16 13:09
Porada ginekologa
Autor: Getty Images

Witam, chciałabym zapytać, czy mogę brać lek Ovarin, o którym czytałam wiele pozytywnych opinii ? Nie mam PCO , cykle mam regularne owulacje prawidłowe, ale czytałam, że ten lek działa po to by pomóc, że są to pewnego rodzaju witaminki wspomagające zajście w ciążę. Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani, nie zalecamy stosowania żadnych leków, bez badania i konsultacji medycznej, szczególnie jeżeli planuje Pani dziecko w najbliższym czasie. Istnieją różne techniki naturalnego wspomagania rozrodu, jednak powinny być stosowane jedynie w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Jeżeli występuje problem z zajściem w ciążę, to warto zastanowić się nad kontrolą cyklu przy pomocy usg, w takcie którego możemy ocenić, czy i kiedy dochodzi do owulacji.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr Michał Barwijuk

Asystent w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSW w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTGP), członek i założyciel Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGEiR).

Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Organizator szkoleń i wykładowca z technik laserowych w ginekologii estetycznej. Ukończył prestiżowe szkolenie w Instytucie Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej na Florydzie(USA).

Na co dzień operuje i asystuje przy najbardziej skomplikowanych zabiegach ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej, wykonuje również małoinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając funkcjonalność i estetykę stref intymnych. Szkoli lekarzy z technik laserowych, karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego w ginekologii plastycznej i estetycznej oraz z technik operacyjnych w ginekologii plastycznej. Od 2016 roku prowadzi pierwszy w Polsce kurs z ginekologii plastycznej na preparatach nieutrwalonych w ramach zajęć praktycznych w centrum edukacji medycznej CEMED.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.