Ból jamy brzusznej po stosunku [Porada eksperta]

2017-02-16 18:29
Porada ginekologa
Autor: Getty Images

Wczoraj podczas stosunku zaczęłam czuć w podbrzuszu kłujący ból. Nasilił się bardziej w innej pozycji, a po przerwaniu jeszcze bardziej. Trwa nadal i z podbrzusza przeniósł się do całej jamy brzusznej. Co parę godzin leki skurcz, teraz odczuwam go tylko przy poruszaniu się/kasłaniu/czymkolwiek, co wymaga napięcia mięśni. Temperatura ciała 36,6, badanie cytologiczne i usg robione miesiąc temu nie wykazało żadnej nieprawidłowości.

Szanowna Pani, ból może być związany ze zmianami w okolicach pochwy i sromu lub szyjki macicy. By to ustalić niezbędne jest badanie ginekologiczne. Czasem pacjentki odczuwają podobny ból podczas owulacji. Jeżeli nie będzie się nasilał w przeciągu 2 dni, proszę poruszyć ten temat ze swoim lekarzem prowadzącym podczas rutynowej kontroli.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr Michał Barwijuk

Asystent w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSW w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTGP), członek i założyciel Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGEiR).

Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Organizator szkoleń i wykładowca z technik laserowych w ginekologii estetycznej. Ukończył prestiżowe szkolenie w Instytucie Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej na Florydzie(USA).

Na co dzień operuje i asystuje przy najbardziej skomplikowanych zabiegach ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej, wykonuje również małoinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając funkcjonalność i estetykę stref intymnych. Szkoli lekarzy z technik laserowych, karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego w ginekologii plastycznej i estetycznej oraz z technik operacyjnych w ginekologii plastycznej. Od 2016 roku prowadzi pierwszy w Polsce kurs z ginekologii plastycznej na preparatach nieutrwalonych w ramach zajęć praktycznych w centrum edukacji medycznej CEMED.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.