Brak miesiączki - menopauza? [Porada eksperta]

2017-02-16 13:56
Porada ginekologa
Autor: Getty Images

Mam 44 lat. Ostatnio pojawiły się nieregularne miesiączki. Po leczeniu luteina na krótki czas powróciły do normy. Ostatnio zamiast miesiączki pojawiły się ciemne plamienie i lekkie kłucie jajnika. Badania w normie. Czy to może być okres menopauzy, czy torbiel czynnościowa?

Niestety, niezbędne jest badanie hormonów płciowych oraz obrazowe badanie usg miednicy mniejszej, by ustalić powody Pani dolegliwości. Problemem mogą być również zmiany hormonalne.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr Michał Barwijuk

Asystent w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSW w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTGP), członek i założyciel Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGEiR).

Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Organizator szkoleń i wykładowca z technik laserowych w ginekologii estetycznej. Ukończył prestiżowe szkolenie w Instytucie Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej na Florydzie(USA).

Na co dzień operuje i asystuje przy najbardziej skomplikowanych zabiegach ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej, wykonuje również małoinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając funkcjonalność i estetykę stref intymnych. Szkoli lekarzy z technik laserowych, karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego w ginekologii plastycznej i estetycznej oraz z technik operacyjnych w ginekologii plastycznej. Od 2016 roku prowadzi pierwszy w Polsce kurs z ginekologii plastycznej na preparatach nieutrwalonych w ramach zajęć praktycznych w centrum edukacji medycznej CEMED.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.