Nawilżacz ultradźwiękowy w ciąży [Porada eksperta]

2017-02-16 13:59
Porada ginekologa
Autor: Getty Images

Byłam dzisiaj na szkoleniu z rzęs. Pani miała nawilżacz powietrza (niestety, dopiero po szkoleniu okazało się, że był on ultradźwiękowy). Przez 3 i pół godziny siedziałam przy nim prawie jak na wyciągnięcie ręki. Stał na szafce nad głową. Jestem w 9 tygodniu ciąży. Czy mogło się stać coś z moim dzieckiem?

Nawilżacz ultradźwiękowy nie ma wpływu na przebieg ciąży. Proszę się umówić się na rutynową kontrolę we wskazanym przez lekarza prowadzącego terminie, najprawdopodobniej w 12 tc.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr Michał Barwijuk

Asystent w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSW w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTGP), członek i założyciel Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGEiR).

Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Organizator szkoleń i wykładowca z technik laserowych w ginekologii estetycznej. Ukończył prestiżowe szkolenie w Instytucie Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej na Florydzie(USA).

Na co dzień operuje i asystuje przy najbardziej skomplikowanych zabiegach ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej, wykonuje również małoinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając funkcjonalność i estetykę stref intymnych. Szkoli lekarzy z technik laserowych, karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego w ginekologii plastycznej i estetycznej oraz z technik operacyjnych w ginekologii plastycznej. Od 2016 roku prowadzi pierwszy w Polsce kurs z ginekologii plastycznej na preparatach nieutrwalonych w ramach zajęć praktycznych w centrum edukacji medycznej CEMED.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.