Krwawienie po usunięciu polipów macicy [Porada eksperta]

2009-02-10 10:37
Porada ginekologa
Autor: Getty Images

Mam 49 lat. 7 dni temu miałam przeprowadzony zabieg usunięcia polipów i wyłyżeczkowania macicy. Cały czas utrzymuje się krwawienie z 1 dniową przerwą. Czy jest to objaw normalny czy powinnam skonsultować się z lekarzem?

Szanowna pani, krwawienie może utrzymywać się do 2 tygodni, natomiast plamienie do około miesiąca. Jeżeli po 3 tygodniach nie ustąpi lub się nasili, proszę umówić się na konsultacje do lekarza prowadzącego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr Michał Barwijuk

Asystent w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Szpitala MSW w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTGP), członek i założyciel Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGEiR).

Współorganizator szkoleń i wykładowca dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Organizator szkoleń i wykładowca z technik laserowych w ginekologii estetycznej. Ukończył prestiżowe szkolenie w Instytucie Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej na Florydzie(USA).

Na co dzień operuje i asystuje przy najbardziej skomplikowanych zabiegach ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej, wykonuje również małoinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając funkcjonalność i estetykę stref intymnych. Szkoli lekarzy z technik laserowych, karboksyterapii, osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego w ginekologii plastycznej i estetycznej oraz z technik operacyjnych w ginekologii plastycznej. Od 2016 roku prowadzi pierwszy w Polsce kurs z ginekologii plastycznej na preparatach nieutrwalonych w ramach zajęć praktycznych w centrum edukacji medycznej CEMED.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.