Błona śluzowa macicy 20 mm - powód do obaw? [Porada eksperta]

2018-09-01 22:16 Monika Sieńkowska - Kamińska

Witam. Byłam ostatnio na rutynowej kontroli ginekologicznej. W badaniu usg narządów rodnych, lekarz ginekolog stwierdził w 18 dniu cyklu endometrium 20 mm, niejednorodne. Nic nie powiedział, tylko kazał przyjść za miesiąc zaraz po miesiączce, żeby jeszcze raz je obejrzeć. Poczytałam o tym trochę i albo jestem we wczesnej ciąży, co raczej wykluczam, albo mam raka macicy. Mam 34 lata i troje dzieci. Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej. Od ostatniego porodu wypadają mi mocno włosy. Czy to się może jakoś wiązać z tym endometrium? I czy powinnam się martwić?

Najlepiej nie martwić się i dokonać kontroli po miesiączce, a na pewno warto zbadać hormony tarczycy, skoro wypadają pani włosy i ma pani obfite krwawienia miesiączkowe, sądząc po grubości endometrium.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Monika Sieńkowska - Kamińska

Ginekolog, cytolog, przyjmuje w Pułtusku, Krajewskiego 5.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE