Bolesne skurcze podbrzusza po antybiotyku? [Porada eksperta]

2014-01-12 19:11 Monika Sieńkowska - Kamińska

Dwa tygodnie temu byłam chora na anginę. Przyjmowałam antybiotyk o nazwie Azibiot 500 mg. Leków już nie biorę i od wczoraj zaczęłam odczuwać bóle w podbrzuszu i takie skurcze w środku rozchodzące się na boki. Odczuwam tez bóle podczas oddawania moczu, podczas chodzenia i siadania. Jestem po okresie już 3 tygodnie. W ciąży na 100% nie jestem. Pierwszy raz coś takiego się u mnie dzieje. Ten ból i te skurcze są dość przykre i męczące. Czy może to być po tym antybiotyku? Czy mogę sobie sama jakoś w domu pomóc? Czy mogę połknąć no-spę i przeciwbólowy lek? Czy to możne być jakiś stan zapalny i muszę iść do ginekologa? Proszę o odpowiedź.

Najlepiej byłoby wybrać się na badanie, ale może pani najpierw wypróbować swoje sposoby leczenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Monika Sieńkowska - Kamińska

Ginekolog, cytolog, przyjmuje w Pułtusku, Krajewskiego 5.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE