Puste jajo płodowe po raz drugi [Porada eksperta]

2013-12-18 11:39 Monika Sieńkowska - Kamińska

9 października miałam łyżeczkowanie z powodu pustego jaja płodowego w 8 tygodniu ciąży. Jest to już druga taka ciąża. Po łyżeczkowaniu miałam siedmiodniowe krwawienie, natomiast 2 tygodnie później plamienie. Dzwoniłam do mojego ginekologa. Powiedział, że tak powinno być, ale czułam, że jest coś nie tak. Poszłam na wizytę do innego ginekologa i okazało się, że mam bardzo duży stan zapalny plus do tego duże jajniki i dużo pęcherzyków. Brałam leki dopochwowo, teraz byłam na cytologi i pani doktor powiedziała, że mam coś nie tak z kanałem szyjki macicy. Po badaniu cytologi zaczęłam lekko krwawić. Pani powiedziała, że coś tam było zablokowane. Bardzo bym chciała mieć dziecko, tylko cały czas coś mi w tym przeszkadza. Czym mogą  być spowodowane te problemy? Złym wyłyżeczkowaniem pierwszej ciąży?

Skoro zaszła pani w kolejną ciążę bez problemu i sytuacja się powtórzyła, to nie ma to związku z wykonanym zabiegiem po poronieniu obumarłej ciąży. Powinna pani wykonać dodatkowe badania, zlecone przez pani lekarza prowadzącego obie ciąże.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Monika Sieńkowska - Kamińska

Ginekolog, cytolog, przyjmuje w Pułtusku, Krajewskiego 5.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE