Co robić, gdy domowe sposoby nie pomagają na swędzenie miejsc intymnych? [Porada eksperta]

2013-12-18 10:11 Monika Sieńkowska - Kamińska

Od chyba 2 lat borykam się z problemami miejsc intymnych. Zaczęło się od nieprzyjemnego zapachu śluzu, który wydziela pochwa, ale to się powoli unormowało, chociaż nie do końca. Ma on nadal czasem nieprzyjemny zapach i zawiera w sobie białe grudki, a powinien być bezwonny i jednolitej konsystencji. Zdarzają mi się również częste opuchnięcia i bardzo uciążliwy świąd, co mi bardzo przeszkadza jako młodej kobiecie. Czuję teraz jeszcze lekkie krwawienie z jednego miejsca na wardze, boli i szczypie nawet jak robię siku. Poprosiłam mamę, abyśmy poszły do ginekologa, ale ona powiedziała, że jak mam takie problemy to mam kupić sobie Tantum Rosa i myć się szarym mydłem. Zrobiłam tak, ale nadal bardzo szczypie i boli. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe, mam duże kompleksy z tego powodu i bardzo mi to przeszkadza, tym bardziej, że chciałabym rozpocząć współżycie ze swoim chłopakiem. Proszę o pomoc.

Konieczne jest badanie, więc musisz nakłonić mamę, aby poszła z tobą do ginekologa. Przekaż mamie, że te zalecone przez nią sposoby nie pomogły i nadal cierpisz z powodu dolegliwości w okolicach intymnych. Warto również wykonać dodatkowo badanie moczu, bo i w pęcherzu moczowym możesz mieć bakterie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Monika Sieńkowska - Kamińska

Ginekolog, cytolog, przyjmuje w Pułtusku, Krajewskiego 5.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE